Elazığ'da ilk fatura emniyet müdürüne kesildi

PKK saldırısından sonra Elazığ Emniyet Müdürü Nihat İşlek Ankara'ya alındı. İşlek'in yerine, Aksaray Polis Merkezi Müdürü Doğan Cangül atandı.

 


DUVAR – 
Elazığ Emniyet Müdürlüğü’ne PKK tarafından düzenlenen ve 3 polis memurunun yaşamını yitirdiği, 110’u polis 217 kişinin yaralandığı bombalı saldırıdan sonra Elazığ Emniyet Müdürü Nihat İşlek Ankara’da Emniyet Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığı görevine alındı. Elazığ Emniyet Müdürlüğü’ne ise Aksaray Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Doğan Cangül atandı.

İşlek, Ocak 2014 tarihinden beri Elazığ Emniyet Müdürlüğü görevini sürdürüyordu.

YARALILARDAN 182’Sİ TABURCU EDİLDİ

Elazığ Emniyet Müdürlüğü’ne düzenlenen bombalı saldırıda yaralanan 110’u polis 217 kişiden 80’i polis 182 kişi tedavileri tamamlandığı için taburcu edildi. Elazığ’daki hastanelerde halen 1’i ağır olmak üzere 30’u polis 5’si sivil toplam 35 kişinin tedavisi ise sürüyor. Saldırıda Emniyet Müdürlüğü binası ile çevresindeki işyeri ve evlerde meydana gelen hasar tespit çalışmalarına da başlandı.

Elazığ Valiliği Çevre İl Müdürlüğü tarafından 8 ekipten oluşan hasar tespit komisyonu çalışmalarını sürdürüyor. Patlamada Elazığ Emniyet Müdürlüğü bahçesi ve çevre ev ve işyerlerinin önünde bulunan toplam 100 aracın hasar gördüğü belirtildi.
(ELAZIĞ-DHA)