'Ersun Yanal FETÖ'cüler yüzünden gitti'

Eski Galatasaraylı futbolcu Mustafa Kocabey, ilginç iddialar ortaya attı. Kocabey, Ersun Yanal'ın da konuşması gerektiğini söyledi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Galatasaray'ın eski futbolcusu Mustafa Kocabey, A Milli Takım'ın eski teknik direktörleri Ersun Yanal ve Abdullah Avcı'nın Fethullahçılar yüzünden istifa etmek zorunda kaldığını iddia etti. Kocabey, "Adamlar TSK'ya girmişler, TFF onlar için çerezdi! Eğer Hakan Şükür'ün, Tahkim'de cezaları iniyorsa veya Uğur Tütüneker, Cihat Arslan hakeme küfürden 5 maç ceza alacakken bu 1 maça indirilmişse onlar için çok basit şeyler bunlar..."

1992-1994 yılları arasında forma giyen Kocabey, dün Sabah gazetesinde yayımlanan röportajında bir takım iddialarda bulundu. İşte Mustafa Kocabey'in iddiaları:

YANAL VE AVCI FETÖ'CÜLER YÜZÜNDEN GİTTİ

Dönemin A Milli Takım Teknik Direktörü Ersun Yanal, Hakan Şükür'le neden ters düştü? Demek ki Yanal bu oluşumun içerisine girmedi, tehditler aldı. Ben Ersun Yanal'ın da bu konu hakkında konuşmasını bekliyorum açıkçası. Hakan Şükür için 'Takımda olması gerekiyor, oynaması gerekiyor' diyordu Yanal ama demek ki gördüğü bir şey vardı. Ersun Yanal çok büyük bir baskıya dayanamadığı için bence pes etti. Ersun Hoca, Federasyonun içinde bulunan FETÖ'cülerin baskısına dayanamadığı için görevden alındı. Ve Abdullah Avcı… O da TFF'nin içindeki FETÖ'cüler yüzünden istifa etmiştir. Futbola giren TFF'ye de girmiştir. Olmaması mümkün değil. Futbol camianızda bir sürü teknik direktörünüz var, futbolcularınız var, menajerleriniz var. Tahkim'de de adamlarınız var. Bunlar öyle bir çalışma yapmışlar ki şeytanın aklına bile gelmez. Eğer Hakan Şükür'ün, Tahkim'de cezaları iniyorsa veya Uğur Tütüneker, Cihat Arslan hakeme küfürden 5 maç ceza alacakken bu 1 maça indirilmişse onlar için çok basit şeyler bunlar. (Kaynak: Sabah)