Erdoğan'ın otelini basan 2 helikopter ve 25 asker kayıp

İddia: Darbe geçesi iki helikopterle Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kaldığı otele giden 25 asker, belirlenemeyen bir noktaya inerek kayıplara karıştı.

DUVAR – 15 Temmuz başarısız darbe girişimine katılan iki helikopterle 25 askerin kayıp olduğu iddia edildi.

Darbe gecesi yaşananlara ilişkin yeni iddiaları köşesine taşıyan Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, şunları azdı:
“17 Temmuz Pazar gününü 18 Temmuz Pazartesi’ye bağlayan gece iki helikopter havalandı. Marmaris’te ormanlık alana doğru uçan iki helikopterin nereden kalktığı tespit edilemedi. Ama ne maksatla uçtuğu anlaşıldı. Helikopterler kısa bir süre sonra yeri belirlenemeyen bir noktaya inerek kendini kaybetti.
İki helikopterin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a baskın için giden ama başarılı olamayınca ormanlık alana kaçan 25 kişilik özel birliği kurtarmak için havalandığı tespit edildi. Henüz bu iki helikopter ve ormanda saklanan 25 kişi ele geçirilemedi.”

‘ÖLDÜRMEK İÇİN GİTTİLER’

Darbe gecesi 80 kişilik özel timin 3 helikopterle Cumhurbaşkanı’nın bulunduğu Marmaris’teki Grand Yazıcı Otel’e indiğini belirten Selvi,  “Suikast silahı MP-5 taşıyan özel timlerin şifresi, “Erdoğan eks” yani Erdoğan’ın canlı olarak ele geçirilmesinden ziyade öldürülmesi hedefleniyor. Cumhurbaşkanı’nın Başyaveri Ali Yazıcı, darbe gecesinde kritik bir rol oynuyor. Başyaver, ısrarla Erdoğan’ın uçağının Dalaman Havaalanı’ndan uçuş kodunu istiyor” diye yazdı.
Darbe gecesi Marmaris’te tatilde olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Ümit Dündar’ın  “Ankara’ya gitmeyin, İstanbul’a gelin, ben sizi korurum” diye telefon etmesi üzerine İstanbul’a gelmişti.

Haberin tamamı