Erdoğan: MGK'dan sonra önemli bir kararı açıklayacağız

20 Temmuz Çarşamba günü önce MGK ardından Bakanlar Kurulu'nu toplayacağını açıklayan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, hükümetin önemli bir hazırlığın içinde olduğunu söyledi.

DUVAR – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün İstanbul’daki  Mabeyn Köşkü’nde başbakan ve bakanlarla 4 saatlik bir toplantı yaptı. Toplantının ardından Kısıklı’daki evinin önünde toplanan kitleye hitap eden Erdoğan, Adalet Bakanlığı’nın dosyaları hazırladığını, Fethullah Gülen’i bu hafta ABD’den isteyeceklerini söyledi.

Darbe girişiminin ardından ilk Milli Güvenlik Kurulu (MGK) ve Bakanlar Kurulu’nu çarşamba günü toplayacağını açıklayan Erdoğan, “Şu anda gayet güzel bir şekilde çalışmalar devam ediyor. Hükümetimiz şu anda önemli bir hazırlığın içinde ve çarşamba günü inşallah Milli Güvenlik Kurulumuzu toplayacağız” dedi ve ekledi: “Milli Güvenlik Kurulundan sonra da bir Bakanlar Kurulu toplantısı yapacağız ve Milli Güvenlik Kurulu ardından Bakanlar Kurulu toplantısıyla da önemli bir kararı açıklayacağız. Şimdi burada açıklamayacağım.”
(DHA)