Ölümlü kazaya karışan milli güreşçi tutuklandı

Trafik kazasında bir kişinin ölümüne bir kişinin de yaralanmasına neden olan milli güreşçi Hasan Karbuz bugün görülen ilk duruşmada tutuklandı.
Hasan Karbuz, delilleri karartmaya çalıştığı gerekçesiyle tutuklandı.

DUVAR – Antalya’da, ehliyeti olmadığı için ağabeyinin üstlendiği trafik kazasında bir kişinin ölümüne, bir kişinin de yaralanmasına neden olmaktan yargılanan milli güreşçi 19 yaşındaki Hasan Karbuz, ilk duruşmada tutuklandı.

Olay geçen yıl 7 Haziran günü Döşemealtı İlçesi Kömürcüler Mevkii’nde meydana geldi. Saat 23.15 sıralarında babasına ait 07 DAL 15 plakalı otomobille yola çıkan Hasan Karbuz, şerit ihlali yaptı. Otomobil, karşı yönden gelen 61 yaşındaki Selahattin Büyükyorulmaz’ın kullandığı 32 FL 670 plakalı kamyonetle çarpıştı. Kazada, Selahattin Büyükyorulmaz ile yanındaki 27 yaşındaki Harun Büyükyorulmaz yaralandı. Selahattin Büyükyorulmaz, 25 Temmuz tarihinde hastanede vefat etti.

AĞABEYİ SUÇU ÜSTLENDİ

Hasan Karbuz’un ağabeyi Erol Karbuz, jandarma ekiplerine otomobili kendisinin kullandığını söyledi. Soruşturmayı yürüten jandarmanın şüphelenmesi üzerine Erol Karbuz, bu beyanından vazgeçerek, aracı kardeşinin kullandığını söyledi. Kazayla ilgili tespit tutanağında da olayın 07 DAL 15 plakalı otomobilin şeridinden çıkarak karşı yönden gelen ölenin kullandığı kamyonete çarpması sonucu meydana geldiği belirtildi. Raporda 07 DAL 15 plakalı otomobil sürücüsünün tam kusurlu olduğunun belirtilmesi üzerine Hasan Karbuz hakkında taksirle bir kişinin ölümüne, bir kişinin de yaralanmasına neden olmak suçundan 2 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle Antalya 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Erol Karbuz hakkında da suç üstlenme suçuna teşebbüs suçundan dava açıldı.

Mahkeme, Erol Karbuz tarafından suç üstlenilmek suretiyle deliller karartılmaya çalışıldığı için sanık Hasan Karbuz’un tutuklanmasına karar verdi. Mahkeme dosyanın Ankara Adli Tıp Kurumu Trafik İhtisas Dairesi’ne gönderilerek kusur raporunun alınmasına da hükmetti.
(DHA)