Bahoz Erdal'dan açıklama geldi!

Günlerdir öldürüldüğü yönünde çıkan haberlerin ardından PKK yöneticisi Fehman Hüseyin bir açıklama yaparak hayatta olduğunu söyledi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Suriye'de öldürüldüğü iddia edilen PKK yöneticilerinden Fehman Hüseyin (Bahoz Erdal) El Cezire Arapça'ya bir röportaj verdi. Suriye'de aracına düzenlenen bombalı saldırı sonucu öldürüldüğü iddia edilen 'Bahoz Erdal' kod adlı Fehman Hüseyin, kanalın Erbil muhabirine telefonla yaptığı açıklamada söz konusu haberleri yalanladı.

'HABERLER PROPAGANDA'

PKK yöneticisi, haberin, "Türk medyasında PKK aleyhinde yürütülen propaganda savaşının bir parçası olduğunu" ileri sürdü.

Anadolu Ajansı, 9 Temmuz'da geçtiği ve Suriye'de rejime karşı savaşan Tel Hamis Tugayları Sözcüsü Halid el Hasekavi’nin açıklamasına dayandırdığı haberde, Fehman Hüseyin'in Suriye'de öldürüldüğünü duyurmuştu.

Ancak bu haber Ankara tarafından resmen doğrulanmamıştı. Konuyla ilgili gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Suriye tarafında, 14 kişilik bir ekiple birlikteyken öldürüldüğü biçiminde bilgiler söz konusu. Bu yöndeki haberlerin teyidine yönelik çalışmalar halen devam ediyor" demişti.