13'ünde gelin, 17'sinde anne, 19'unda kayıp

13 yaşındayken evlendirilen Sevgi, kızıyla birlikte kayboldu. Baba Gezen, kızı ve torununun hayatından endişe ettiğini belirterek, yetkililerden yardım istedi.

DUVAR – Batman’da 13 yaşındayken dini nikahıyla evlendirilen, 6 yıl sonra ayrılan 1 çocuk annesi 19 yaşındaki Sevgi Gezen, 15 gün önce kayboldu. Babası Ramazan Gezen, kızı ve torunun bulunmasını istedi.

Hürriyet Mahallesi’nde yaşayan ve düğünlerde davul-zurna çalarak geçimini sağlayan 42 yaşındaki Ramazan Gezen, 6 yıl önce dini nikahıyla Sevgi Gezen’i akrabaları Seydi Gezen ile evlendirdi. 6 yıl evli kalan ve bu evlilikten bir kızı dünyaya gelen Sevgi Gezen, geçen ocak ayında anlaşamadığı eşinen boşandı. 2 yaşındaki kızı Meryem ile birlikte Hürriyet Mahallesi’ndeki tek gözlü bir evde yaşayan Sevgi Gezen, 15 gün önce çocuğuyla birlikte kayıplara karıştı.

Baba Ramazan Gezen, kayıp kızının annesini bir kez telefonla arayarak Edirne’de olduğunu söylediğini aktararak, şu bilgileri verdi: “Kızım Sevgi 19 yaşında, 2 yaşındaki torunum Meryem ile birlikte 15 gün önce kayıplara karıştı. Bir kez annesini telefonla arayarak Edirne’de olduğunu söylemiş. Ondan sonra bir daha haber alamadık. Ama yaptığımız araştırmada halen Batman’da olduğunu öğrendik. Başlarına bir şey gelir diye korkuyorum. Kızımın ve torumun hayatlarından endişe ediyorum.

Kızım 6 yıl önce tanıştığı biriyle imam nikahıyla evlenmişti. 2 yıl önce de bir kız çocukları olmuştu. Daha sonra kocasıyla anlaşamadığı sürekli tartıştığı için kocası onu boşadı. Kızım Sevgi, bebeğiyle burada bizimle aynı mahallede başka bir evde yaşamaya başlamıştı. 15 gün önce kayıplara karıştı. Emniyet Müdürlüğü ve savcılığa kayıp başvurusunda bulundum. Kızım ve torunumun bulunması için devlet büyüklerinden yardım istiyorum. Ramazan ayının hatırına kızım ve torunum bulunsun, başka da bir şey istemiyorum.” (DHA)