Saldırıya uğrayan plakçı konuştu: Kapatmayı düşünmüyorum

İstanbul Cihangir’de saldırıya uğrayan Velvet Indieground isimli plak dükkanının sahibi Seogu Lee, Facebook sayfasından bir açıklama yayımladı: O haydutların ‘açıklamalarına’ çok sinirlendim. Bu insanların, görüntüsünden dolayı herhangi birini aşağılayabileceklerini hayal dahi edemiyorum.

DUVAR – İstanbul Cihangir’de saldırıya uğrayan Velvet Indieground isimli plak dükkanının Güney Koreli sahibi Seogu Lee, dükkanın resmi Facebook sayfasından bir açıklama yayımladı.

Seogu Lee, dükkanın kapandığına yönelik iddiaları reddetti ve böyle bir planının olmadığını, kimsenin de kendisinden böyle bir şey istemediğini ifade etti. Seogu Lee ayrıca, saldırganların taciz iddialarına da cevap verdi: “O haydutların ‘açıklamalarına’ çok sinirlendim. Dışarıda ne olduğunu tam olarak bilmiyordum. Ama o müziksever insanlar hayatım boyunca gördüğüm, hayal edebileceğiniz en barışçıl insanlar. Eğer bir suçları varsa o da o güzel müzik etkinliğini tecrübe ettikleri için mutlu olmalarıydı. Bu insanların, görüntüsünden dolayı herhangi birini aşağılayabileceklerini hayal dahi edemiyorum. En önemlisi, bütün o süre boyu dışarıda olan bir tanığım var. İhtiyaç olursa şahitlik yapabilir. Gerçeği söylüyor olsalar, neden içeri gelip beni darp ederek dışarı çıkardılar? İçerip girip durumu şikayet edip polisi aramak yerine… Bu daha medeni bir yol değil mi?”

‘TRAJİK GECEDEN BERİ HİÇBİR YERDEYİM’

Böyle bir ‘aptallığın’ kendilerini mağlup edemeyeceğini söyleyen Seogu Lee açıklamasında, “Bu barbarlığı hiçbir şey haklı gösteremez. Şansa bakın ki umudumuz ve rüyalarımız çok daha büyük ve kuvvetli. Tahmin edebileceğiniz gibi zihnim karışık, beynim uyuşuk ve aklım yerinde değil. Geleceğim komada, zaman o trajik geceden beri durdu. Hiçbir yerdeyim. Bu yüzden sessiz kaldım” dedi.

Seogu Lee ayrıca kendisine destek veren herkese teşekkür etti: “Benden daha fazla sevgi ve desteğe ihtiyacı olan konuklarımın başına gelenden ötürü çok üzgünüm. O talihsiz geceki şok ve korku, beni ve oradakileri, o müziğin gücüne inanan insanları üzdü ve iğrendirdi.”