PKK'lilerin firarına yardımdan yargılanan gardiyan ölü bulundu

Diyarbakır Cezaevi'nden Mart ayında firar eden 6 PKK'linin kaçmasına yardım ettiği iddiasıyla tutuklanan 3 infaz koruma memurundan Mahmut Uzunkaya'nın, kaldığı cezaevinde intihar ettiği öğrenildi.
ELAZIG E TIPI KAPALI CEZAEVI'NDE INTIHAR EDEN TUTUKLU INFAZ KORUMA MEMURU MAHMUT USLU'DAN GERIYE BU KARTI KALDI. FOTO: ELAZIG, (DHA)

DUVAR – Diyarbakır Tipi Yüksek Güvenlikli Ceza İnfaz Kurumu’nda 6 Mart günü tünel kazan PKK’li mahkumlar Kaydu, Osman Kılıç, Devrim Kavak, Ulaş Arslan, Beşir Arcagök ve Ramazan Arslan firar etti. Firar edenlerden Diyar Kaydu, Osman Kılıç ve Devrim Kavak’ın 25 Eylül 2013 tarihinde Bingöl M Tipi Cezaevi’nden tünel kazarak kaçan ve daha sonra yakalananlar arasında bulunduğu belirtildi. Firar soruşturması kapsamında aralarında Mahmut Uzunkaya’nın da bulunduğu 3 infaz koruma memuru, ‘kaçmaya imkan sağlama’ suçlamasıyla tutuklandı.

Elazığ E Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutuklu bulunan infaz koruma memuru Mahmut Uzunkaya’nın, yargılaması devam ederken, bu sabah saatlerinde cezaevinde intihar ettiği öğrenildi. Uzun’un kaldığı koğuşta yatak çarşafını boynuna doladıktan sonra ranzaya bağlayarak intihar ettiği belirtildi. Diyarbakır’ın Ergani İlçesi nüfusuna kayıtlı Uzunkaya’nın intiharıyla ilgili soruşturma başlatıldı. (DHA)