Polis CHP'lileri hastanelik etti

Bolu'da İl Milli Eğitim Müdürlüğü önüne çelenk koymak isteyen CHP'lilere polisin müdahalesi sert oldu. Aralarında CHP Milletvekili Tanju Özcan ile gazetecilerin de oldu 20 kişi hastanelik oldu.

DUVAR – Bolu’da törenlerde 10. Yıl Marşı’nın çalınmaması talimatı veren İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz’i protesto etmek isteyen CHP’li gruba polis gaz bombasıyla müdahale etti.

Bolu Köroğlu gazetesinin haberine göre, öğle saatlerinde Sümer Mahallesi’nde bulunan İl Milli Eğitim Müdürlüğü önüne doğru yürüyen 200 kişilik CHP’li grup, sokak başına kurulan polis barikatı tarafından durduruldu.
bolu
Polis, müdürlük önünde basın açıklaması yapmak isteyen gruba geçiş izni verilmeyeceğini duyurarak, eyleme son verilmesini istedi.
chp
Müdürlük önüne geçemeyen grupta bulunan CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan ise grup adına basın açıklaması yaptı. Özcan, “Cumhuriyetle sorunu olan bir milli eğitim müdürü istemiyoruz. İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz derhal görevinden alınmalıdır. İnsanlar 10. Yıl Marşı ile ne sorunu var?” dedi.
chp4
Açıklamanın ardından yeniden barikatı aşmak isteyen gruba polis ekipleri, biber gazı ve coplarla müdahale etti. Müdahale sonrası Milletvekili Tanju Özcan’ın da olduğu 20 kişi gazdan etkilenerek hastaneye kaldırıldı.
Haberin geniş hali için tıklayın