Gültekin Uysal'dan 'Ümit Özdağ' iddialarına yanıt: Külliyen yalan

Demokrat Parti lideri Gültekin Uysal, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ı 'fazla Atatürkçü' bulduğu yönündeki iddiayla ilgili "Böyle bir fikrim, değerlendirmem yok" açıklamasında bulundu.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Kılıçdaroğlu ile Özdağ arasındaki mutabakat metnine kendisi üzerinden itiraz geldiğine yönelik iddialara yanıt verdi. Uysal, "Böyle bir fikrim, değerlendirmem yok. Bu mevzuyla ilgili bir değerlendirme yapılmadı" dedi.

Özdağ'ın, Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'yla yeniden görüşeceğini açıklamasının ardından Millet İttifakı paydaşlarının sürece karşı çıktığı, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal'ın, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ı fazla 'Atatürkçü' bulduğu yönünde iddialar ortaya atıldı. Uysal, söz konusu iddialar hakkında Halk TV'ye açıklamalarda bulundu.

İddialar için 'külliyen yalan' diyen Uysal, "Böyle bir fikrim, değerlendirmem yok. Bu mevzuyla ilgili bir değerlendirme yapılmadı" şeklinde konuştu. Uysal, "Ben ikinci tur için il il geziyorum. O programları sürdürüyorum" dedi.  (HABER MERKEZİ)