Gülistan Doku'nun ablasına 50 bin TL ceza kesildi

Dersim'de 323 gündür kayıp olan Gülistan Doku'nun ablası Aygül Doku'ya, şüpheli Zaynal Abakarov'un üvey babası Engin Yücel’in evini taşımasına engel olduğu gerekçesiyle 50 bin TL para cezası kesildi.

Gülistan Doku (solda) ve Aygül Doku. Fotoğraf: MA
Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Dersim'de Zeynal Abarakov'la görüştükten sonra 323 gündür kendisinden haber alınamayan Munzur Üniversitesi Öğrencisi Gülistan Doku'nun ablası Aygül Doku'ya, çağrıldığı Ergani Emniyet Müdürlüğünde “mala zarar vermek” gerekçesiyle 50 bin TL para cezası kesildi. Para cezasına, Doku'nun dosya şüphelisi Zaynal Abakarov'un üvey babası Ergin Yücel'in Dersim'deki Atatürk Mahallesi'ndeki evini taşımasına engel olduğu gerekçe gösterildi.

'BELKİ O EVDE KARDEŞİMDEN BİR İZ VAR'

Duruma tepki gösteren abla Doku, evlerinde kriminal inceleme yapılmadığını, bu yüzden evin taşınmasına engel olduğunu söyledi. Abla Doku, hiçbir mala zarar vermediğini belirterek, "Bu durumda bir hakim veya savcı ne yapardı? O evde kriminal inceleme yapılmamış ve bu ev taşınıyor. Orada bir iz var mı, yok mu? Belki de o evde benim kardeşimden bir iz var. Polis de eşyaların taşınmasına izin vermedi. Oradaki polis de biliyordu kriminal incelemenin yapılmadığını. O gün polisler de evin taşınmasına izin vermedi. Engin Yücel, 'Aygül Doku malıma 50 bin TL zarar vermiş' diyor. Benim annemin ve babamın kefen parasına göz dikmişler. Kardeşimi bizden aldılar. Yetmedi, 50 bin lira para cezası kesiyorlar" diye konuştu.

Abla Doku, Zaynal Abakarov'un polis olan üvey babasının evini taşımak istemesine tepki göstermişti. (MA)