Gergerlioğlu'ndan eylemci eski vekile teşekkür

HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun vekilliğinin düşürülmesi sırasında TNMM Genel Kurulu'nda ayağa fırlayarak kararı protesto eden bir açıklama yapan eski AK Parti Milletvekili ve DEVA Partisi kurucusu Abdurrahim Aksoy, Gergerlioğlu'nu ziyaret etti. Aksoy'un eyleminin anlamlı ve etkili olduğunu belirten Gergerlioğlu teşekkür etti.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Milletvekilliği düşürüldükten sonra Meclis’ten ayrılmayarak Adalet Nöbeti başlatan Ömer Faruk Gergerlioğlu’na destek ziyaretleri sürüyor. Gergerlioğlu’nun milletvekilliği düşürüldüğü gün Genel Kurul Salonu'nda bir açıklama yaparak tepki gösteren AK Parti Bitlis eski milletvekili ve DEVA Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Abdurrahim Aksoy da Adalet Nöbetini ziyaret eden isimler arasındaydı.

'15 VEKİL SÖZ ALDI BİRİ BİLE KONUŞMADI'

Aksoy, ziyaret sırasında şu değerlendirmelerde bulundu: “Sizin milletvekilliğinizin düşeceği gün 15 tane milletvekili söz hakkı aldı. Bir tanesi bile konuya girmedi. Alakasız konulardan bahsedildi. Sanki Meclis’te antidemokratik bir uygulama olmayacakmış gibi. Kendi mesai arkadaşlarının haksız yere vekilliklerinin düşürülmesine kulaklarını tıkadılar. Bu, Meclis’e yakışmaz. Bir de size yönelik suç mesnedi de hukuksuz. Hak ihlallerine karşı mücadele eden bir insanın böyle bir muamele ile karşılaşması, hemen sonrasında parti kapatma davası açılması kabul edilemez.”

Gergerlioğlu ise şöyle konuştu: “Mesele sadece ben değilim, milyonların iradesi. Eyleminiz çok anlamlıydı ve çok etkili oldu. Meclis'teki diğer milletvekillerini duyarlı bir hale getirdiniz. Teşekkür ederiz.” (HABER MERKEZİ)