Gergerlioğlu sordu, valilik Twitter'dan engelledi

HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Twitter'dan Elazığ Valiliği'ni etiketleyerek bir soru sordu. Bu soru sonrası valilik Gergerlioğlu'nu engelledi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Elazığ Cezaevi'nde şüpheli bir şekilde hayatını kaybeden Umut Bulut'la ilgili Elazığ Valiliği ve Adalet Bakanlığı'na sosyal medyadan soru sordu. Bu soru üzerine Elazığ Valiliği Twitter'dan Gergerlioğlu'nu engelledi.

Gergerlioğlu, Elazığ Valiliği ve Adalet Bakanlığı'nı Twitter'dan etiketleyerek, "17 yaşında şüpheli bir şekilde Elazığ cezaevinde ölen Umut Bulut'un ailesini ziyaret ettik, ayrıntılı konuştuk. "Suçsuzum, tutuklarsanız İntihar edeceğim" diyen çocuğu tek kişilik bir hücreye niye koydunuz? @adalet_bakanlik.  @elazig_valiligi Ailesi soruyor bunları. Cevap?" diye sordu.

'DEVLET BÖYLE Mİ OLUR?'

Bu soru üzerine valiliğin resmi Twitter hesabından Gergerlioğlu engellendi. Gergerlioğlu ise şunları söyledi: "Elazığ Valiliği’ne gayet güzel bir üslupla çağrıda bulunuyorum, baba ve abi de bu konuda çağrıda bulunuyorlar. Cevap olarak bizi sosyal medyadan engelliyorlar. Çok üzücü bir durum, iktidarın nasıl bir yerde olduğunu gösterir bir örnek, nasıl kendisini eleştireni yok saymaya çalıştığını, görmek istemediğini gösteren bir örnek. Adli bir vaka ve ben şahsen bir milletvekili olarak, baba olarak bu duruma çok üzülmüştüm çünkü karşımızdaki kendi evladımız yaşındaki çocuk ve göz göre göre intihar edeceğini söylediği halde maalesef ki ölümüne göz yumuluyor, büyük bir skandal var ortada ve açıklama yapılmıyor. Kamera kayıtları ile koğuşu izlendiği halde, intihar anları izlendiği halde bu konuda bir açıklama yapılmaması son derece manidar. Üzücü olan şu; devlet böyle mi olur? Vatandaşın hakkını savunan, milletvekilini sosyal medyadan engelleyen şey devlet midir? Biz bunu Meclis’te de soruyoruz, buradan tüm Elazığ’a soruyorum. Gariban bir çocuğun hakkını aramak isteyen bir milletvekilini sosyal medyadan engelleyen anlayış devlet midir? Böylesi bir anlayış mı hukuk, merhamet, vicdan, adalet dağıtacak? Bunları soruyorum ve teessüflerimi bildiriyorum Elazığ Valiliği’ne!" (HABER MERKEZİ)