Gergerlioğlu'nun mesajından sonra Ahmet Hakan aradı

HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu, çıplak arama iddialarını inandırıcı bulmadığını yazan Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan'ın telefonuna yanıt vermediğini belirterek "Bir gazeteci çarpıcı gerçekleri merak eder, kaçmaz diye bilirdim" dedi. Gergerlioğlu'nun sosyal medyada paylaştığı bu mesajından sonra Ahmet Hakan aramaya yanıt verdi.

Ömer Faruk Gergerlioğlu.
Google Haberlere Abone ol

DUVAR - HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, çıplak arama iddialarını gündeme getirdikten sonra 'FETÖ’cülerin çıplak arama iddiaları etkili olamıyor' başlıklı bir yazı yazan Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan'ın telefonlarına yanıt vermediğini söyledi. 

Twitter hesabından açıklama yapan Gergerlioğlu, "Çıplak arama konusunda yazı yazdıktan sonra Sn. @ahmethc’ı aradım, telefonumu açmadı. Oysa kendisine gerçekleri anlatacaktım. Bir gazeteci çarpıcı gerçekleri merak eder, kaçmaz diye bilirdim. Her zaman aramasına açığım, ona çok okunacak gerçek olaylar anlatacağım. Gerçek önemlidir” dedi. 

Gergerlioğlu, sosyal medyada paylaştığı bu mesajından sonra Ahmet Hakan'ın kendisine dönüş yaptığını duyurdu: "Tweetimden sonra Sn. @ahmethc aradı, konuştuk. Telefonumun silinmiş olduğunu, asistanından haber gelmediğini söyledi, whatsapptan yazsaydınız dedi, "yazdım ama bakmadınız" dedim, baktı, doğruladı Neyse, beyanına inandım Konuştuk, toplantısı vardı, tekrar arayacak, konuşmak iyidir"

Gergerlioğlu'nun Uşak’ta gözaltına alınan 30 üniversite öğrencisi kadının çıplak aramaya maruz kaldığını açıklamasının ardından Ahmet Hakan 22 Aralık 2020’de şöyle yazmıştı:

“Bütün bir Türkiye, artık şunları çok iyi anladı: FETÖ’cülük, bir aldatma ve kandırma hareketidir. Başı, ortası ve sonu sinsilik üzerine bina edilmiştir… Öyle inandırıcı yalan söylerler ki... Saf gibi aldanırsın. Öyle etkileyici rol yaparlar ki... 'Acaba' mı dersin. Yukarıdan bir emir alırlar, hepsi aynı yalanı söyler. Tarihte hiç görülmemiş bir senkronize yalan örgütüdür bu.” (HABER MERKEZİ)