Gerekçe 'propaganda': Cenazenin Dersim'e girişine izin yok

Elazığ T Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutuklu bulunan Engin Korcum'un intihar ettiği iddia edildi. Tunceli Valiliği, cenazenin Dersim'e girmesine izin vermedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Elazığ T Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutuklu bulunan 35 yaşındaki Engin Korcum'un intihar ederek, yaşamını yitirdiği iddia edildi. Korcum'un ailesi cezaevi yönetiminin geçtiğimiz 30 Ağustos'te kendilerini aradıklarını ve Korcum’un 29 Ağustos gecesi intihar ettiği iddiasını paylaştıklarını belirtti. Aile, haber alır almaz cenazeyi almak için Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi’ne gittiklerini ve savcılıktan aldıkları izin kağıdıyla Korcum'u görebildiklerini aktardı. Aile, Korcum’un boynunda ip izlerinin olduğunu ve aynı gün hayatını kaybettiğini ifade etti. Aile, Korcum ile en son 29 Ağustos'ta görüştüklerini ve durumunun gayet iyi olduğunu ve kendilerinden 3 kitap istediğini söyledi. 

DERSİM’E GİRİŞE ENGEL 

Mezopotamya Haber Ajansı'nda yer alan habere göre, Korcum’un cenazesi, doğduğu Mazgirt’in Ataçınar köyünde defnedildi. Tunceli Valiliğinin aileyi aradığı ve cenazenin Dersim'e getirilmemesini istediği öğrenildi. Valiliğin, "propaganda olur" gerekçesiyle cenazenin kent merkezi yerine direk Mazgirt'e götürülmesini istediği aktarıldı. Ayrıca köy muhtarının da cenazeye katılması durumunda hakkında soruşturma açılabileceği yönünde tehdit edildiği belirtildi. (HABER MERKEZİ)