Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün'ün evine silahlı saldırı

Sabıkalı olduğu belirtilen bir kişi Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün'ün Sakarya'daki evine pompalı tüfekle ateş açtı. Ölen ya da yaralananın olmadığı olayda kendini ihbar eden kişi gözaltına alındı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı, Seçim ve Hukuk İşleri Başkanı Ayhan Sefer Üstün'ün Adapazarı Tekeler Mahallesi'ndeki evine S.A. adlı bir kişi pompalı tüfekle birkaç el ateş etti. Kimsenin olmadığı evin camları kırıldı. Saldırgan, daha sonra kendini ihbar ederek polisin gelmesini bekledi. Ayhan Sefer Üstün'ün ve ailesinin Ankara'da olduğu öğrenildi.

Polis ekiplerince gözaltına alınan saldırgan S.A.'nın yapılan sorgusunda hakkında çeşitli suçlardan kaydı bulunduğu ve birkaç kez intihara kalkıştığı belirtildi.

Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan, Twitter hesabından olayla ilgili şu açıklamayı yaptı: 

"Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcımız ve Sakarya eski milletvekilimiz Sn. Ayhan Sefer Üstün’ün, Adapazarı’ndaki evine saat 11:30 sularında silahlı saldırı düzenlenmiştir. Kendini S.A. olarak tanıtan saldırgan, emniyet kayıtlarına göre geçmişte benzer olaylara karışmış çete suçlarından sabıkası olan ve intihara meyilli bir şahıstır. Saldırı Sn. Üstün’ün komşuları tarafından ihbar edilmiş bunun üzerine olay yerine gelen güvenlik birimlerimiz şahsı göz altına almıştır. Saldırganın aynı zamanda kendisini ihbar ettiği de anlaşılmıştır.

Olay anında Sn. Üstün ve ailesi şehir dışında olduğu için herhangi bir zarar görmemiştir. Söz konusu hadise ile ülkemizin geldiği noktayı, artık kimsenin can ve mal güvenliğinin kalmadığını büyük bir üzüntüyle tekrar görüyoruz. Türkiye’de temiz siyaset ve güvenli gelecek ilkesiyle çıktığımız yolda, çetelerin ve yönlendirdikleri kriminal kişilerin korkutmaya ve sindirmeye yönelik bu saldırıları bizleri yıldıramayacak. Sn. Üstün’e tekrar geçmiş olsun diyor, bu alçak saldırıyı şiddetle kınıyoruz." (HABER MERKEZİ)