Gaziantep'te yapıldı 170 ülkede 5 milyon kişi indirdi: Get Rich! 3D

Gaziantep'te geliştirilen 'Get Rich! 3D' isimli mobil oyun, 170 ülkeye yayılarak sanal marketlerde tam 5 milyon kez indirildi. Firmanın kurucusu Murat Kul, katıldığı Supersonic Superstars yarışmasında büyük ödüle layık görülerek 75 bin dolar kazandı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Oyun sektöründe Gaziantep’ten önemli bir başarı hikayesi geldi. Gaziantep OSB Teknokent’teki Tenet Games’in geliştirdiği "Get Rich! 3D" sanal marketlerde 5 milyon kez indirildi. Firmanın kurucusu Murat Kul, katıldığı Supersonic Superstars yarışmasında büyük ödüle layık görülen üç oyundan ilki olarak 75 bin dolarlık büyük ödülü kazandı. Oyun şu anda Norveç, Danimarka ve Finlandiya gibi İskandinav ülkelerinde en çok oynananlar arasında birinci sırada yer alıyor.

Murat Kul simülasyon türünde oyunların online marketlerde yayınlanan listelerde kolaylıkla üst sıralara yerleştiğini belirterek, “Ülkemiz dijital oyunlar konusunda yüksek bir potansiyele sahip. Bende oyun sektöründeki gelişmeleri ve trendler sosyal medya üzerinden takip ediyorum. Simülasyon türünde oyun yapmaya karar verince, gördüğüm videoları gözden geçirmeye başladım. Çok fazla online finans uygulaması reklamına denk geldiğimi fark ettim ve bunun doğasında bir hyper casual oyun olduğuna tanık oldum. Kısa dönemde yeni bir oyun daha düşünüyorum” dedi.

Get Rich 3D isimli mobil video oyunu; araba yarışı konsepti, tekniği ve tasarımıyla önemli bir popülarite yakalayarak başta Amerika ve Avrupa olmak üzere 170 ülkede oynanıyor. Çıkış tarihi üzerinden 3 ay gibi kısa bir sürede bu başarıya ulaşan oyun 15 ülkede en çok indirilen ilk beş oyundan birisi olma başarısını gösterdi. (HABER MERKEZİ)

 

 

Etiketler Get Rich 3D oyun