Gazeteci Gürcanlı'nın Ziraat Bankası anısı: Ölen annem ama benim hesabı da bloke ettiler

Gazeteci Zeynep Gürcanlı, annesinin vefatı sonrası Ziraat Bankası'nın yaptığını anlattı: Sırf bir an önce bankaya gidip ölüm belgesini götüreyim diye babamdan aldığım yetim maaşına da bloke koydular.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Sedat Peker'in Demirören grubunun Ziraat Bankası'ndan aldığı 750 milyon dolarlık krediyi ödemediği iddiasına henüz bir yanıt verilmezken, sosyal medyada çok sayıda kişi bankayla ilgili yaşadıkları olumsuzlukları paylaştı. Gazeteci Zeynep Gürcanlı da annesinin vefatının ardından Ziraat Bankası'nın kendi hesabına da bloke koyduğunu anlattı.

Gürcanlı, Twitter adresinden yaşadıklarını şöyle aktardı:

'KREDİYİ ZATEN SİGORTA ÖDEYECEKTİ'

Size içimi çok acıtan bir Ziraat Bankası hikayesi anlatayım; Annem ve ben, rahmetli bürokrat babamdan dul ve yetim aylığı alıyorduk. Aylık Ziraat Bankası’na, ikimizin ayrı ayrı hesaplarına yatıyordu, Annem vefat ettiğinde üzerinde Ziraat’ten alınma küçük bir ihtiyaç kredisi vardı.

Üstelik ihtiyaç kredisi için hayat sigortası da vardı. Yani annemin kalp rahatsızlığından dolayı ani ölümü nedeniyle kalan krediyi zaten sigorta ödeyecekti. Benim ise sadece annemin ölüm belgesini Ziraat Bankası’na iletmem gerekiyordu.

'ÖLÜMÜ GAZETE KUPÜRÜNDEN ÖĞRENMİŞ'

Bu Ziraat Bankası, annemin ölümünü bir gazete kupüründen öğrenmiş. Hemen de dul aylığına bloke koydu. Buraya kadar her şey normal. Anormal olan şu; 

Ben cenaze işleri ile uğraşırken, sırf bir an önce bankaya gidip ölüm belgesini götüreyim diye benim babamdan aldığım yetim maaşına da bloke koydular. Hiçbir hukuki gerekçe olmadan, yasadışı şekilde. Annemin hesabı ayrı, benimki ayrı. Ölen annem. Ama benim hesabı da bloke ettiler.

'BANA BUNU, DEMİRÖREN7E 750 MİLYON DOLAR KREDİ VERİP TAHSİL ETMEYEN ZİRAAT YAPTI'

Cenazem olduğunu biliyorlar. Paraya ihtiyaç olacağı kesin. Ama sırf beni şubeye getirtmek için, yasal olmayan şekilde annemle hiç ilgisi olmayan benim hesabıma bloke koydular.

Şubeye gidip sert tepki gösterdim. Bana "ölenlerin yakınları evrakları tamamlamıyor. o yüzden yapıyoruz” dediler ve benim hesabımdaki blokeyi de açtılar. Gençtim. Ne kadar üzüldüğümü hatırlıyorum. Evet bana bunu, Demirören’e 750 milyon dolar kredi verip tahsil etmeyen Ziraat yaptı. (HABER MERKEZİ)