'Garê'ye giden vekil' iddiası sorulan Soylu isim vermedi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Meclis'teki Garê operasyonu ile ilgili bilgilendirme konuşmasında "Bir milletvekili çok yakın bir zamanda gitti, oralarda boy gösterdi; onu da biliyoruz, nasıl boy gösterdiğini de biliyoruz. İsmini sorarsanız söyleriz" dedi. Meclis çıkışında gazetecilerin soruları üzerine yine isim vermeyen Soylu "HDP'li bir kadın milletvekili" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Meclis Genel Kurulu'nda Garê operasyonuna ilişkin açıklamalarda bulundu. Soylu, bilgilendirme sırasında "Gara öyle kolay bir yer değil, burada göremediniz, üç boyutlu fotoğraflarını görseniz dağlar şöyle eğri kumbur, kara harekâtının çok zor yapılması lazım gelen yerlerden bir tanesi. Gerçi bir milletvekili çok yakın bir zamanda gitti, oralarda boy gösterdi; onu da biliyoruz, nasıl boy gösterdiğini de biliyoruz. İsmini sorarsanız söyleriz" ifadelerini kullandı.

Bu sırada AK Parti sıralarından "Söyleyin" sesleri yükselmesine rağmen Soylu isim zikretmedi. 

Süleyman Soylu, Bakan Akar ile birlikte Meclis'ten ayrılırken gazetecilerin Garê'ye giden milletvekilinin kim olduğu sorusu üzerine, "HDP'li bir kadın milletvekili" dedi.


İçişleri Bakanı Soylu, "Şu anda milletvekili mi, parlamentoda mı?" sorusuna ise "Evet" diye yanıt verdi. (HABER MERKEZİ)