Garê’de yakınını kaybedenler: ‘7 yıldır tutulan çocuklar vardı, acımız çok büyük'

Garê'de yakınlarını kaybeden aileler yıllardır rehin tutulan çocuklarından aldıkları acı haberin üzüntüsünü yaşıyor. Altı yıl rehin tutulduktan sonra öldürülen Astsubay Semih Özbey'in babası Gürsel Özbey, "Acımız çok büyük, içlerinde 7 yıldır tutulan çocuklar vardı. Sözün bittiği yerdeyiz" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR- Garê'de hayatını kaybedenlerin aileleri, yıllardır rehin tutulan yakınlarının serbest kalmasını beklediklerini belirterek acılarının çok büyük olduğunu söyledi. BBC Türkçe'den Hatice Kamer ve Fundanur Öztürk'ün haberine göre aileler yıllardır yakınlarının serbest bırakılması için çeşitli eylemler sürdürdü ancak sonuç alınamadı.
Altı yıl rehin tutulduktan sonra öldürülen Astsubay Semih Özbey'in babası Gürsel Özbey, "Acımız çok büyük, içlerinde 7 yıldır tutulan çocuklar vardı. Sözün bittiği yerdeyiz" dedi.
Beş yıl süren rehinelik sonrasında öldürülen Uzman Erbaş Mevlüt Kahveci'nin ailesi ise bunca zamandır kurtulmalarını beklediklerini söyledi. Teyzesi Emine "Ablam 25 yıldır eşinden ayrıydı. Mevlüt'ü yıllarca tek başına, bulaşıkçılık yaparak zorluklar içinde büyüttü" diyerek şunları söyledi: "Mevlüt beş senedir kayıptı. Bu süre içinde sadece iki videosu bir de mektubu geldi. Ablam her operasyonda, 'Acaba çocuğumu buldular mı, teröristler ona bir şey yapacak mı' diye tedirgin oluyordu. Beş senedir gecesi gündüzüne karıştı. Bir anne yaşar mı bunları? Yaşadı işte."

'ALT YIL ESİR DÜŞTÜ'

Er Müslüm Altıntaş'ın cenazesini dün teslim alan baba Şevket Altıntaş, oğlunun rehin tutulduğu döneme ait son fotoğraflarını gördükten yaşadıklarını şöyle anlattı: "Oğlum farklı nedenlerden de ölebilirdi, trafik kazasında da ölebilirdi diye kendimi teselli ediyorum ama şükür ki vatani görevini yaparken hayatını kaybetti. Altı yıl esir düştü. Kandil'den görüntüleri çıkıyor ya, oğlumun son resmini gördükten sonra diyorum ki, benim oğlum ölmüş de kurtulmuş. Şükürler olsun oğluma şehitlik, bana da şükür düştü. Bir oğlum vardı, vatana feda ettim, ne mutlu bana." (HABER MERKEZİ)

 

 
 
Etiketler Garê Gara PKK