Game of Thrones yazarı George R.R. Martin ve HBO anlaşma imzaladı

Game of Thrones'un yazarı George R.R. Martin, HBO ile beş yıllık bir anlaşma imzaladı. Anlaşmaya göre Martin, uzun bir süre HBO için çalışacak.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Yazar George R.R. Martin, HBO yayın platformuyla Martin'in hem HBO hem de HBO Max için yeni projeler geliştirmesini içeren beş yıllık bir anlaşma imzaladı. 

Beyazperde'nin haberine göre, anlaşmanın haberi, Martin'in UCP ve Peacock'la yaptığı çalışmalardan birinin, bir dizi uyarlamasına dönüşme bilgisinden sonra geldi. Stüdyo ve yayıncı, daha önce Hulu'da geliştirme aşamasında olan Wild Cards kitap serisine dayanan bir dizi geliştiriyor. Martin, Melinda Snodgrass ve Vince Gerardis'le birlikte yönetici yapımcılığı üstlenecek. 

Martin, HBO'nun popüler dizisi Game of Thrones için temel oluşturan 'Buz ve Ateşin Şarkısı' kitap serisini yazmasıyla tanınıyor. Game of Thrones, büyük izleyici kitlesi oluşturmasının yanında kazandığı ödüllerle rekorlar kırdı. HBO şu an Game of Thrones olaylarından birkaç yüz yıl önce kurulan ve Targaryen Hanesi'nin ve Targaryen iç savaşının Dance of the Dance olarak bilinen hikayesini anlatan "House of the Dragon" dizisini hazırlıyor. Aktarılan planlara göre Martin'in ortak yaratıcısı ve yönetici yapımcısı olduğu dizinin 2022 yılında yayınlanması planlanıyor.