Fransız tiyatro yönetmeni Alain Francon bıçaklı saldırıda ağır yaralandı

Yazar ve tiyatro yönetmeni Alain Francon bıçaklı saldırıya uğradı. Francon'un sağlık durumunun kritik olduğu bildirildi. Hastaneye kaldırılan Francon'un sağlık durumunun ağır olduğu belirtildi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Tiyatro yönetmeni ve yazar Alain Francon, Fransa'nın güneyindeki Montpellier kentinde bıçakla saldırıya uğradı. 76 yaşındaki Francon'un sağlık durumunun kritik olduğu aktarıldı.

Deutsche Welle'nin haberine göre, yetkililer, çarşamba günü Montpellier kentinin merkezinde bir saldırganın Fransız tiyatro yönetmeni Alain Francon'u bıçakladığını doğruladı. Yerel basında çıkan haberlere göre saldırıda kullanılan silah bulundu ancak saldırgan hâlâ aranıyor. Polisin yerel muhabirlere olayla ilgili şimdilik terör şüphesi olmadığını belirttiği ve soruşturma sırasında şehrin çok sayıda sokağını kapattığı aktarıldı.

AFP haber ajansının aktardığına göre, acil durum ekipleri olay yerine gelmeden ve Francon yerel bir hastaneye götürülmeden önce sokakta bayıldı. Saldırıda Francon'un karotis arterinin yaralandığı bildirildi. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)