'Flaşbellek', Cinemed Montpellier Film Festivali'nde yarışacak

Derviş Zaim'in yönetmenliğini yaptığı "Flaşbellek", Cinemed Montpellier Film Festivali'nde yarışacak. Festival, 16-24 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Yönetmen, senarist ve yazar Derviş Zaim'in Suriye savaşı ile ilgili yeni filmi "Flaşbellek", Fransa'nın seçkin ve köklü festivalleri arasında kabul edilen Cinemed Montpellier Film Festivali'nde yarışacak. Fransa'nın Montpellier kentinde 16-24 Ekim tarihleri arasında bu yıl 42. kez düzenlenecek festivalin ana yarışmasında yerini alacak alan film, festival kapsamında ilk kez 16 Ekim'de izleyici karşısına çıkacak.

Cinemed Montpellier Film Festivali'nde ayrıca İsrail, İtalya, Fransa, Belçika, Sırbistan, Filistin, Almanya, Portekiz, Yunanistan, Cezayir yapımı ve ortaklığı ile üretilmiş filmler yer alıyor.

Yönetmenliğini ve senaristliğini Zaim'in yaptığı "Flaşbellek"in çekimleri, Konya ve Gaziantep'te gerçekleştirildi. Filmde Filistin ve Suriyeli başarılı oyuncular Saleh Bakri, Ali Süleyman, Sara El Debuch ve Husam Chadat'ın yanı sıra Suriye savaşında yurtlarını, ailelerini kaybeden genç oyuncular rol aldı. Görüntü yönetmenliğini Andreas Sinanos'un üstlendiği filmin kurgusunu Aylin Zoi Tinel, müziğini ise Marios Takoushis hazırladı. (AA)