Flamenko dansçısı Rafael Amargo, uyuşturucu kaçakçılığından gözaltında

Dünyanın en tanınmış flamenko dansçılarından İspanyol Rafael Amargo, dün akşam Madrid'de gözaltına alındı. Amargo'nun, suç örgütü üyesi olmak ve uyuşturucu kaçakçılığıyla suçlandığı açıklandı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Flamenko dansının yaşayan en büyük isimlerinden biri olarak kabul edilen İspanyol Rafael Amargo, uyuşturucu kaçakçılığı suçlamasıyla gözaltına alındı.

İspanya'nın başkenti Madrid'de dün akşam gözaltına alınan ve mahkemeye sevk edileceği açıklanan Amargo'nun, suç örgütü üyesi olmak ve uyuşturucu kaçakçılığıyla suçlandığı bildirildi.

YAKIN ÇEVRESİNDEN 3 KİŞİ DAHA GÖZALTINDA

Polis kaynaklarından İspanyol basınına yapılan açıklamada, aynı suçlardan biri kız arkadaşı olmak üzere sanatçının yakın çevresinden 3 kişinin daha gözaltına alındığı kaydedildi.

Koreograf ve flamenko dansçısı Amargo'nun yeni gösterisinin perşembe günü Madrid'deki La Latina Tiyatrosu'nda başlaması öngörülüyordu.

16 yaşında profesyonel kariyerine başlayan ve 1997'de ilk gösterisine çıkan Amargo, bu zamana kadar aralarında Sahne Sanatları için Max Ödülleri, Güzel Sanatlar Altın Liyakat Madalyası ve Endülüs Madalyası'nın da olduğu çok sayıda ödül aldı. (AA)