Film yapım şirketinden açıklama: Bergen’i asla yalnız bırakmayacağız

Sanatçı Bergen'i öldüren Halis Serbest'in sanatçının hayatını anlatan filmden hak iddia etmesi üzerine filmin yapımcı şirketinden açıklama geldi: 'Bu dünya Bergen’siz olmaz, Bergen’i hiç unutmadık.'

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Türkiye müzik tarihinin önemli isimlerinden sanatçı Bergen'in yüzüne kezzap atıp yakan ve sonrasında da öldüren Halis Serbest'in "Bergen" filminin çekilmesine "İznim olmadan kimse bu filmi çekemez' diyerek itiraz etmesinin üzerine filmin yapım şirketinden açıklama yapıldı. 

Senaryosu, roman ve öyküleri çok sayıda dile çevrilen Sema Kaygusuz tarafından yazılan, sanatçı Bergen hakkında çekilecek filmin yapımcılığını üstlenen, Mine Şengöz tarafından kurulan Orchestra Content Instagram hesabından yapılan açıklamada, "Bergen'in hikâyesi kendi öz gücünü inatla savunan, şarkı söylerken dünyayı fetheden eşsiz bir kahramanın da hikâyesidir. Onun dipdiri ve güçlü varlığını aramıza geri çağırıyoruz. Tekrar canlanıp hayat dolu bakışlarını üstümüze dikmesi için" denildi.

'BERGEN'İ ASLA YALNIZ BIRAKMAYACAĞIZ'

Orchestra Content tarafından yapılan açıklama şöyle:

"Bu dünya Bergen'siz olmaz. Biz Bergen'i hiç unutmadık. Ama onu ne sadece 'acıların kadını' olarak anımsıyoruz ne de korkunç bir cinayetin kurbanı olarak. Bergen ve Bergen gibi nice özel kadının iç sesini, yaşam gücünü, kudretini bastırmaya çalışan faillere ve faillere hizmet eden zihniyete inat, Bergen'in yanında olacağız. Bergen'in hikâyesi kendi öz gücünü inatla savunan, şarkı söylerken dünyayı fetheden eşsiz bir kahramanın da hikâyesidir. Onun dipdiri ve güçlü varlığını aramıza geri çağırıyoruz. Tekrar canlanıp hayat dolu bakışlarını üstümüze dikmesi için. Bergen'den geriye kalan boşlukla yüzleşmek için Bergen'i asla yalnız bırakmayacağız." 

.

'ONU HATIRALARDA YAŞATMAK İSTİYORUZ'

Bergen'in ailesi adına yapılan açıklamada ise "Faile mikrofon tutan, onunla konuşan, yayımlayan, failin mesnetsiz iddialarına müdahil olan herkes, kardeşimizin hatırasına yapılan şiddetin bir parçası değil mi?" ifadeleri kullanıldı. 

Aile tarafından yapılan açıklama şöyle:

"30 sene önce öldürülen kardeşimiz, bugün hâlâ katili tarafından yapılan mesnetsiz açıklamalarla şiddete uğramakta. Bunca acı insanlara ilgi çekici geliyor olabilir. Ama bu ailemizin büyük yarası. Acımız hiç geçmiyor. Faile mikrofon tutan, onunla konuşan, yayımlayan, failin mesnetsiz iddialarına müdahil olan herkes, kardeşimizin hatırasına yapılan şiddetin bir parçası değil mi? Film yapılmasına ancak şimdi izin verme sebebimiz yapımcının yaralarımızı kanatmayacağına dair verdiği söz ve gencecik yaşta hayatı elinden alınmış kardeşimizin hikâyesine yaklaşımıdır.  Belginimiz öldü, onun bir daha öldürülmesini istemiyoruz. Biz onu hatıralarda yaşatmak istiyoruz." 

.