Ferzan Özpetek, 'Cahil Periler'in çekimlerine başladı

Ferzan Özpetek, Disney platformlarında yayınlanacak olan 'Cahil Periler'in çekimlerine başladı. Dizi, 8 bölüm olacak.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Yönetmen Ferzan Özpetek, Cahil Periler dizisinin çekimlerine Roma’da başladı. Disney platformları için 8 bölüm olarak çekilecek dizinin başrollerinde Luca Argentero ile Cristiana Capotondi var.

Serra Yılmaz ile Burak Deniz’in de başrollerde yer aldığı Cahil Periler, Ferzan Özpetek’in 2001 yılında vizyona giren  filminden uyarlandı.

'PROJENİN KIRMIZI İPLİĞİYİM'

Dizide Burak Deniz, Serra Yılmaz’ın yeğeni olan bir fotoğrafçıyı canlandıracak. Dizinin çekimleri için İtalya’da olan Serra Yılmaz, şunları söyledi:

"Ferzan, Cahil Periler’den dizi yapma fikrinden ilk bahsettiğinde önce biraz çekindim. Cahil Periler kült bir film ve herkes için çok özel bir yeri var. Kült filmlere yeniden dokunmak da hep korkutucu geliyor bana. Fakat senaryo gelince ve çalışmaları gördüğümde bu korkum tamamen yok oldu. Cahil Periler filminin eski oyuncu kadrosundan benim dışımda kimse yok. Bu açıdan da Avrupa dillerindeki deyimiyle ‘kırmızı ipliğiyim’ ben bu projenin. Filmi diziye bağlayan tek oyuncuyum. Benim için de çok büyük bir anlamı var. 20 yıl sonra inanılmaz bir kadroyla yeniden Cahil Periler için Ferzan’la sette olmak büyük bir mutluluk." (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)