Fenerbahçe'de Vitor Pereira dönemi

Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü Vitor Pereira oldu. Pereira'yla 2 yıllık anlaşma sağlandığı açıklandı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Fenerbahçe, teknik direktörlük için daha önce takımda görev yapan Vitor Pereira ile anlaştı.

Fenerbahçe'den yapılan açıklamada, "Kulübümüz, 2015-2016 sezonunda Futbol A Takımımızı çalıştıran Vitor Pereira ile yeniden anlaştı. Kariyerinde 5’i lig şampiyonluğu olmak üzere toplam 8 kupa olan, son olarak Çin’in Shanghai Port FC (eski adıyla Shanghai SIPG) takımını çalıştıran Portekizli teknik direktör Vitor Pereira; ikinci kez Fenerbahçemizin başına geçti" denildi. 

Açıklamada görüşlerine yer verilen Pereria, "Fenerbahçe’de her zaman tutkuyu ve hırsı hissetmiştim. Ancak istikrarlı bir yapı kurmak ve hedeflenen başarıya ulaşmak için daha fazla zamana ihtiyaç vardı. Ne yazık ki istediğim kadar zamana sahip olamadım. Fenerbahçe benim için yarım kalmış bir aşktı" dedi.

"Kariyerimde neredeyse gittiğim her kulüpte zaferler ve kupalar kazandım. Ama Fenerbahçe’de kupa kazanamadım" diyen Pereria, "Şimdi yarım kalan bu hikâyeyi şampiyonluk kupaları ile taçlandırma zamanıdır. İşte o zaman yarım kalan bu hikâye mutlu bir sona kavuşacak" ifadelerini kullandı.

'KULÜP ETKİLEYİCİ BİR PLAN VE PROGRAMLA GELDİ'

Fenerbahçe yönetiminin gelecekler ilgili planlarını etkileyici bulduğunu söyleyen Pereira şöyle devam etti: 

"Başkan Ali Koç’la yaptığım görüşmede bakış açılarımızın çok benzer olduğunu fark etmem uzun sürmedi. Kendisine bana bu fırsatı verdiği için müteşekkirim. Fenerbahçe’nin geleceği konusunda ortaya koyduğu vizyon, anlattıkları beni oldukça etkiledi. Ocak ayında bir gazeteye verdiğim özel röportajda Türkiye’de kulüplerin yarını düşünmediğini, gelecekle ilgili bir vizyon koymadığını belirtmiştim. Fenerbahçe Spor Kulübü bana çok etkileyici bir plan ve programla geldi. Bu planın bizi başarıya ulaştıracak bir yapılanmanın parçası olduğunu hissediyorum. Bu sebeple çok heyecanlıyım."

Fenerbahçe taraftarlarının karşısına çıkmanın kendisini daha da heyecanlandırdığını dile getiren Pereira, "Bununla beraber heyecanımı 2 katına çıkaran bir diğer konu, büyük Fenerbahçe camiasının taraftarlarının önüne çıkmak olacak. Taraftarımızın stadyumda yarattıkları coşkuyu da çok özledim. Umuyorum ki önümüzdeki sezon özlenen şampiyonluğa omuz omuza vererek ulaşacağız" diye konuştu.

Fenerbahçe'den Kamuyu Aydınlatma Platformu'na gönderilen bildirimde, sözleşmenin 2 yıllık olduğu belirtildi.

Bildirimde, "Futbol A Takımı teknik direktörlüğü için Vitor Manuel De Oliveira Lopes Pereira ile 2 yıllığına anlaşmaya varılmıştır" denildi. (HABER MERKEZİ)