Fenerbahçe ile Ümit Özat arasında 'FETÖ' tartışması

Fenerbahçe Kulübü, futbolda FETÖ yapılanmasına ve Emre Belözoğlu'na yönelik açıklamaları nedeniyle eski futbolcusu Ümit Özat'a tepki gösterdi. "Bu kez sınırını ve haddini fazlasıyla aşmıştır" ifadesinin yer aldığı açıklamada "Böyle dostlarımız varken düşmana ihtiyaç yoktur" denildi. Kulübün açıklamasına Twitter'dan cevap veren Ümit Özat, takımın durumundan rahatsızlık duyduğunu ve 'FETÖ'ye karşı verdiği mücadele' nedeniyle Aziz Yıldırım'ın yanında olduğunu söyledi.

Emre Belözoğlu ve Ümit Özat
Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Fenerbahçe'nin resmi internet sitesinden sert bir açıklama ile tepki gösterdiği sarı lacivertlilerin eski kaptanı Ümit Özat, Twitter hesabından bir paylaşım yaparak "Takımımın bulunduğu durumdan ve tutarsız kararlarından rahatsızım. Yıllarca kaptanı olarak hizmet verdiğim kulübüme karşı kendimi sorumlu hissediyorum. Üslubumu beğenirsiniz ya da beğenmezsiniz ama yanlış yoldasınız" dedi. Özat, 'FETÖ'ye karşı verdiği mücadele nedeniyle' Aziz Yıldırım'ın yanında olduğunu söyledi.

Fenerbahçe Kulübü, 'futboldaki FETÖ yapılanmasına' dair açıklamalarda bulunan eski kaptanı Ümit Özat hakkında sert bir bildiri yayınladı.

'SINIRINI VE HADDİNİ FAZLASIYLA AŞTI'

Fenerbahçe'nin açıklamasında şunlar kaydedildi:

"Fenerbahçemizin formasını giymiş ve hatta kaptanlık gibi çok önemli bir görevi üstlenmiş Ümit Özat’ın, geçtiğimiz gün bir Youtube kanalında yaptığı beyanlar üzerine bu açıklama tarafımızca kaçınılmaz hale gelmiştir.

Fenerbahçe formasını giymiş bir kişi olarak Ümit Özat’ın 2018 yılından itibaren Kulübümüze dair yaptığı tüm açıklamaların ne anlam taşıdığını çok iyi bilmekle beraber kendisinin yorumlarını bugüne dek ifade özgürlüğü kapsamına değerlendirdik.

Ancak söz konusu camiamız olduğunda çirkince iftira ve saldırıları yayın politikası haline getirmiş, kime ve kimlere hizmet ettiği herkes tarafından bilinen bir yayında verdiği son beyanatlarla Ümit Özat, bu kez sınırını ve haddini fazlasıyla aşmıştır.

Fenerbahçe takımının kaptanlık pazubandını taşımış bir insan kulübümüzün değerlerine nasıl sahip çıkılması gerektiğini de en iyi bilmesi gereken kişidir.

'FENERBAHÇE DEĞERLERİNİ İÇSELLEŞTİREMEMİŞ'

Yaptığı son açıklamalarla Fenerbahçe değerlerini içselleştiremediği çok belli olan Ümit Özat’ın, camiamıza düşmanlığı adeta bir misyon gibi üstlenen şahısların yayınında bu söylemleri ifade etmesi, içerisinde bulunduğu ruh halinin en net göstergesidir.

Kendisinin bu davranışının ne amaca hizmet ettiği satır aralarını iyi okuyan taraftarlarımızın malumudur. Bu duruma ilişkin başka söylenecek söz yoktur.

'BU CAMİANIN BİR PARÇASI OLAMAZ'

Bu noktada, Fenerbahçe ile var olmuş bu kişiye yanıt vereceğimiz yegane konu;

Fenerbahçe çatısı altında Fenerbahçe’nin başarısı için geçmişte de bugün de elini taşın altına koymuş, bu formanın ağırlığını hiçbir zaman unutmamış Emre Belözoğlu hakkındaki çirkin, üslupsuz, haksız, iftira dolu açıklamaları olacaktır.

İftiralarla aslında kulübümüze ve camiamıza zarar vermeye çalışılan; amacı, rengi, tarafı belli odakların hedefi olan Emre Belözoğlu’nun; 3 Temmuz 2011’de ve sonrasında durduğu yer, yaptığı açıklamalar, ortaya koyduğu duruş ve tavır, camiamızın, tüm kamuoyunun malumudur ve kanıtlarıyla ortadadır.

Bugün, Fenerbahçe adını kullanarak kendini gündeme getiren bu kişi ise geçmişinde ortaya koyduğu herkesçe bilinen eylem- fiilleriyle ve bugün dile getirdiği hadsiz söylemleriyle bu camianın bir parçası olamayacağını bir kez daha gözler önüne sermiştir.

Fenerbahçe’nin böyle ‘dostları’ varken başka düşmana ihtiyacı olmadığı açık ve aşikardır."ÖZAT: BEN FENERBAHÇELİYİM

Açıklamanın ardından bu kez Ümit Özat Twitter hesabından bir paylaşımda bulundu.

Takımımın bulunduğu durumdan ve tutarsız kararlarından rahatsız olduğunu söyleyen Özat, sarı lacivertli kulübün kendisi ile ilgili yaptığı açıklamaya ilişkin şu ifadeleri kullandı:

"Büyük Fenerbahçe Kulübüne ve Taraftarına…

1- Ben Fenerbahçeliyim.

2- Futbol oynarken çok yıldızımız barışmasa da 2011 şampiyonluğundan sonra Fetö'ye karşı tek başına verdiği mücadele ile hep Aziz Başkan’ın yanında oldum.

3-Takımımın bulunduğu durumdan ve tutarsız kararlarından rahatsızım. Yıllarca kaptanı olarak hizmet verdiğim kulübüme karşı kendimi sorumlu hissediyorum. Üslubumu beğenirsiniz ya da beğenmezsiniz ama yanlış yoldasınız.

Değerlendirmeyi kamuoyuna bırakıyorum.

‘AZİZ YILDIRIM NEYE HİZMET ETMİŞTİR?’

Yıllarca başarısı için ter döktüğüm, beni ben yapan kulübümün iletişim kanalından şahsımla ilgili açıklamasını üzüntü içerisinde okudum. Üzüntümün sebebi; yıllarca kulübümüzün ilkelerini, Cumhuriyetimizin ilkelerini korumasına yönelik açıklamalarından gurur duyduğum kulübümün artık eskisinin aksine ilkeleri değil kişileri korumaya yönelik bir açıklama yapmış olmasıdır.

Emre Belözoğlu ile ilgili bir açıklama, üstelik de çirkin iftira dolu bir açıklama yapacağım paranoyasına kim ve nasıl yapıldı anlayamadım.

2018’den bu yana söylemlerimle neye ve kime hizmet ettiğim sorgulanarak Aziz Yıldırım ima edilmiş. Benim sorum şudur; Aziz Yıldırım neye hizmet etmiştir?

Yanıtım da budur;

Fenerbahçe’ye ve Atatürk’ün cumhuriyetine…

Saygılarımla." 

'HÂLÂ BAĞLANTILARI VAR'

Ümit Özat, dün gece Youtube üzerinden yayınlanan bir programda, futboldaki FETÖ yapılanmasına ve Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü Emre Belözoğlu'na ilişkin şu ifadeleri kullandı: “15 Temmuz’dan bu yana Emre’nin ağzından FETÖ ile ilgili kötü bir şey duydunuz mu? FETÖ’nün terör örgütü olduğunu biz dile getiriyoruz da o niye dile getiremiyor? Ya da ona yakın olanlar bir gün çıkıp da spor camiasındakilerin, 'ya bunlar bizi kandırmış biz bunlara inandık' diye niye dile getirmiyorlar? Diyemezler çünkü hâlâ bağlantıları var. Şunu anlatmaya çalışıyorum. Sen Emre Belözoğlu’nun cemaate yakınlığını bilmiyor musun? FETÖ’cüyü niye VAR’da arıyorsun yok da arıyorsun önüne bak. Ben bunu anlatmaya çalışıyorum.” (HABER MERKEZİ)