Fener Rum Patriği Bartholomeos: Nefretle kınıyoruz

İstiklal Caddesi'nde dün meydana gelen ve 6 kişinin hayatını kaybettiği patlamanın ardından kurulan taziye platformuna Fener Rum Patriği Bartholomeos da ziyarette bulundu.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Fener Rum Patriği Bartholomeos, İstiklal Caddesi’nde patlama sonucu 6 kişinin hayatını kaybettiğini alana geldi. Bartholomeos, "İnşallah memleketimize daimi barış, birlik ve beraberlik en kısa zamanda döner ve insanlar mesut, refah yaşarlar. Temennimiz ve dualarımız bu istikamettedir. Dünkü olayı nefretle kınıyoruz, şiddetle kınıyoruz" dedi.  

İstiklal Caddesi’nde dün gerçekleşen patlamanın ardından, olay yerine kurulan platforma insanlar tarafından karanfil bırakılmaya devam ediyor.

DHA'nın aktardığı habere göre; Fener Rum Patriği Bartholomeos da, patlamanın yaşandığı yere geldi. Burada konuşan Bartholomeos, "Bütün sabah ve akşam dualarımızda, ayinlerimizde Yüce Allah’a bunu niyaz ediyoruz. İnşallah memleketimize daimi barış, birlik ve beraberlik en kısa zamanda döner ve insanlar mesut, refah yaşarlar. Temennimiz ve dualarımız bu istikamettedir. Dünkü olayı nefretle kınıyoruz, şiddetle kınıyoruz" dedi.  (HABER MERKEZİ)