Fazıl Say: Bu ülkede son 20 yıldır kendimi ve sanatımı savunmaktan çok sıkıldım

Fazıl Say, 100. Yıl Marşı'na gelen tepkilerle ilgili, "Çok sıkıldım bu ülkede son 20 yıldır kendimi ve sanatımı savunmaktan, anlaşılır kılmaya çalışmaktan. Böyle linci hak etmiyoruz" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Piyanist Fazıl Say, 100. Yıl Marşı'na gelen tepkilerle ilgili bir açıklama yaptı. Say, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Bir beste yüzünde troll saldırısı, üzdü ve kanattı" dedi. 

Say, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Seçim stresinden sıkıldım, benim de umutlarım, hayallerim var, insanım, sanatım benim hayatım. Aydınlık bir gelecek hayallerim var. Olmuyorsa da, karanlık hissediyorsam da kendi hayatıma başka çareler bulacağım. Bir beste yüzünde troll saldırısı, üzdü ve kanattı. İyi ya da kötüdür, konuyu kapatmak istiyorum. 5 yaşımdan beri beste yapıyorum. Çok sıkıldım bu ülkede son 20 yıldır kendimi ve sanatımı savunmaktan, anlaşılır kılmaya çalışmaktan, hiç böyle linci hak etmiyoruz, hiçbir suçu olmayan Ayten Mutlu’nun görmemesini istedim, tüm bu hakaret dolu yazılanları, çok üzgünüm. Hayat bir kere. Bu gezegende bir ömür, umutsuz ve karanlığa düşmemeli. Üzgünüm, geçer."