Fatma Şahin'den deprem yorumu: Her şerde bir hayır var

Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin, Türkiye'nin tam şahlanacakken deprem yaşandığına dikkat çeken bir kişiye "Her şerde bir hayır var" dedi, o anları sosyal medya hesabından paylaştı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Depremden en çok etkilenen kentlerden olan Gaziantep'in AK Partili Belediye Başkanı Fatma Şahin, kentte incelemelerde bulunduğu sırada bir kişiyle yaptığı sohbeti sosyal medya hesabından paylaştı. 

Görüntülerde bir kişi Fatma Şahin'e "Bu kadar şeyin üstüne bir de bu geldi. Allahım beterinden saklasın. Türkiyemiz tam şahlanma şeyine gelmişti, her şerde bir hayır var" diyor. 

Fatma Şahin de "Her şerde bir hayır var. Rabbim ne derse o olur" diye yanıt veriyor. Karşısındaki kişi de "Devletimizin yanındayız, cumhurbaşkanımızın yanındayız" diyerek sohbete devam ediyor.  Fatma Şahin "Eyvallah" diyerek konuşmayı sonlandırıyor."

Cumhurbaşkanı Erdoğan da depremzedeleri ziyareti sırasında "Bunlar kader planının içerisinde olan şeyler" ifadesini kullanmıştı.

İktidara yakınlığıyla bilinen ilahiyatçı Nihat Hatipoğlu ise Erdoğan'ın bu sözleri söylemesinin ardından ATV'de yaptığı açıklamada tam tersi ifadeler kullanmış ve "Kader bu değil, kader akıllı düşünmektir" demişti. Hatipoğlu şu ifadeleri kullanmıştı:

"Şu anda bilim adamlarının işin uzmanlarının sözü bizim için dini bir emir gibidir. Onları dinleyeceğiz bundan sonraki süreçte de onları dinlemek zorundayız. Geçmiş olan süreçte dinlemediğimiz için başımıza felaket gelmişse bunu kaderle ifade etmeyeceğiz. Kader bu değil kader akıllı düşünmektir, kader tedbir almaktır. 'Akıldan daha büyük tedbir yok' diyor Sevgili Peygamberimiz. Hz. Peygamber devesini bağlamayıp mescide gelene soruyor 'Deven nerede?' diye. 'Allah'a emanet ettim' diyor. 'Bağladın mı onu' diyor. 'Yok bağlamadım' deyince 'Git deveni bağla sonra Allah'a emanet et' diyor. Bizim kader anlayışımızda bu vardır. Bütün tedbirleri alacağız tedbirleri aldıktan sonra bize rağmen bir hadise olursa yapacak bir şey yok tabi. Bir yıllık binalar yıkılıyor. Demek ki orada bir hile var bir hurda var orada. Büyük fiyatlarla satılan yeni binalar bir anda yıkılıyor bunun hesabını kime soracağız. Elbette bu işi yapanlara soracağız. Hem de öyle bir sormalıyız ki bir daha böyle şeye tevessül edemesinler" (HABER MERKEZİ)