Fatih Erbakan, Gültekin Uysal’la görüştü

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal'ı ziyaret etti.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Demokrat Parti Genel Merkezi'ni ziyaret eden Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal'la görüştü.

Genel Başkan Yardımcıları Bayram Sakartepe, Prof. Dr. Doğan Aydal, Doğan Bekin ve Genel Başkan Danışmanı Fatih Uğurlu'nun eşlik ettiği Erbakan ve Uysal 1 saat süren görüşmenin ardından ortak açıklamada bulundu. Fatih Erbakan, Türkiye’nin, problemleri ve sorunlarıyla ilgili istişarede bulunduklarını söyleyerek, “Mevcut siyasi tablo, siyasi gündem ile ilgili değerlendirmeler yapıldı. Ülkemizin, milletimizin selamete çıkması, maddi ve manevi sıkıntılarından kurtulması için ne gibi adımlar atılması konusunda karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu. Bundan sonra da önümüzdeki süreçte irtibatın devam etmesi kararlaştırıldı. İnşallah ülkemiz, milletimiz, partilerimiz için hayırlı sonuçlara vesile olur” dedi.

'TÜİK SADECE İKTİDARIN DEĞİL MİLLETİN KURUMUDUR'

Bir gazetecinin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) alınmamasına ilişkin sorusuna Erbakan, "Bu kurumlar sadece iktidarın kurumları değil aynı zamanda ülkenin de devletin de kurumlarıdır. Ana muhalefet partisi lideri böyle bir ziyaret yapacağı zaman kendisinin kabul edilmesi, görüşülmesi insani olarak yapılması gereken budur. Maalesef TÜİK’in enflasyonla mücadele kurumu gibi bir görünüm vermesi ayrıca bizleri üzüyor” diye yanıt verdi.

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal da, ziyaret için Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan ve beraberindeki heyete teşekkür etti. (HABER MERKEZİ)