Fatih Altaylı, İYİ Partili Taylan Yıldız'a açtığı hakaret davasını kaybetti

Habertürk yazarı Fatih Altaylı’nın İYİ Partili İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi Dr. Taylan Yıldız'a açtığı hakaret davası sonuçlandı. Yıldız sosyal medya hesabından Altaylı’nın davayı kaybettiğini duyurdu.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Habertürk yazarı Fatih Altaylı  20 Şubat 2019 tarihinde 'Siyasette Kalite' başlığıyla yazdığı yazıda kamuoyunda 'İnternetçi Abi' olarak bilinen İBB Meclis Üyesi Dr. Taylan Yıldız’ı siyasette kalite düşüşünün simge örneklerinden biri olarak göstermişti. Bunun üzerine Dr. Taylan Yıldız Twitter’da “Bir deneyimli gazetecinin bu kadar az kelimeye bu kadar çok 'cehalet' ve 'önyargı' sıkıştırabilmesi büyük yetenek” başlığıyla sosyal medyada gündeme oturan bir mektup kaleme almıştı.
Bunun üzerine Fatih Altaylı, Twitter hesabından, Taylan Yıldız’a hakaret davası açacağını bildirmişti. Altaylı, daha sonra söz konusu yazısının ardından kendisine açık mektup yazan ve "Size saygı duymuyorum, duyan da çok fazla insan olduğunu sanmıyorum. Gazetecilik ahlakınızın artması dileğiyle" ifadelerini kullanan Yıldız'a 'hakaret' davası açtı.

'GENÇLER ADINA MÜCADELE VERİYORUM'

Altaylı’nın geçen yıl açtığı davayı kaybettiğini Dr. Taylan Yıldız sosyal medya hesabından duyurdu. Yıldız 'kamuoyuna duyurulur' başlığıyla kaleme aldığı yazıda, “Fikir ve ifade hürriyeti konusunda üst perdeden yazılar yazan, ama beni hedefleyen, haksız yazısına karşı kendisini eleştirdiğimde bana hakaret davası açan Fatih Altaylı, açtığı davayı kaybetti. Gençlerin eleştirilerine alışacaklar” ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR