Fatih Altaylı: Berat Albayrak Boğaz'da ofis arıyormuş

Gazeteci Fatih Altaylı, Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan istifa ettikten sonra sessizliğe bürünen Berat Albayrak'ın çok uluslu şirketlere danışmanlık yapacağını, Boğaz’da ofis olarak kullanabileceği bir yalı aradığını yazdı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - HaberTürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı, Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan istifa ettiğinden beri sessizliğini koruyan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak'ın Boğaz'da ofis olarak kullanabileceği yalı arayışında olduğu ve danışmanlık yapacağını yazdı. 

Altaylı 'Nerede' başlıklı bugünkü yazısında, "Herkeste bir Berat Albayrak merakı. 'Nerede bu adam' diye sorup duruyor millet. 'Neredeyse nerede size ne' demek mümkün ama doğru değil. Sonuçta eski bir bakanın sosyal medya üzerinden istifa edip, üst makam tarafından 'affedilmesi' pek görülmemiş bir şey ve eski Bakan o gün bugündür ortada olmayınca haliyle herkes merak ediyor" dedi ve şu bilgiyi paylaştı:

Ve şimdi Boğaz’ın Anadolu yakasında ofis olarak kullanabileceği bir yalı nitelikli bina arıyormuş. Henüz istediği gibi bir yalı bulamamış. Bulur bulmaz burayı tefriş ettirip, ofis haline getirecekmiş. Bana bu bilgiyi veren AK Partili arkadaşıma “Siyaset mi yapacak?” diye sordum.

“Yok Abi, siyaset yapmayı düşünmüyor. En azından bu dönem düşünmüyor. Danışmanlık yapacak. Büyük şirketlere, çok uluslu şirketlere danışmanlık hizmeti verecek” yanıtını aldım. Bu arada AK Parti içindeki dedikodular doğru ise, ofis olarak kullanılacak yalı yakında aile işine dönüşebilir.