Fahrettin Koca'dan Kemal Gökhan Günel'e telefon: Hekimlerimizin haklarına sahip çıkıyoruz

Sağlık Bakanı Koca, randevu olmayan savcıyı muayene etmediği için gözaltına alınan doktor Kemal Gökhan Günel'le görüştü ve sağlıkçıların hakkına sahip çıktıklarını söyledi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Osmaniye Savcısı Mehmet Bülbül'ü randevu almadığı için muayene etmeyi reddeden ve sonrasında gözaltına alınan ortopedi doktoru Kemal Gökhan Günel'le görüştü. 

Twitter hesabından açıklama yapan Fahrettin Koca, "Dr. Kemal Gökhan Günel ile bir kez daha telefonda görüştüm. Kendisinin nezdinde tüm hekimlerimizin haklarına sahip çıktığımızın bilinmesini isterim. Ayrıca yargı teşkilatımıza da hassasiyetleri sebebiyle teşekkür ederim" dedi. 

NE OLMUŞTU?

Osmaniye Devlet Hastanesi'ne ortopedi servisine muayene olmak için giden Osmaniye Cumhuriyet Savcısı Mehmet Bülbül, iddiaya göre ortopedi doktoru Kemal Gökhan Günel'e sırası ve randevusu olmadan muayene olmak istedi. 

Günel, bunu reddetmesi üzerine tartışma çıktığını ve Bülbül'ün kendisini tehdit ettiğini söyledi. Hakkında gözaltı kararı çıkarılan doktoru Kemal Gökhan Günel, emniyete giderek ifade verdi. Hakaret suçlamasıyla hakkında soruşturma başlatılan Günel, ifadesinin ardından serbest bırakıldı. 

Olayın ardından Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Hakimler ve Savcılar Kurulu'na (HSK) Mehmet Bülbül hakkında inceleme izni verdi. Bakan Gül'ün HSK Başkanı sıfatıyla verdiği inceleme izni kapsamında HSK Birinci Dairesi, inceleme başlattı ve müfettiş görevlendirildi. (HABER MERKEZİ)