Fahrettin Koca: Nisa bebekten sevindirici haber var

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Nisa bebekten sevindirici haber var. Hastaneye kaldırıldıktan sonra ilk kez, ağrılı uyaranlara bilinçli olmasa da tepki veriyor" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bakırköy Dr. Sadi Konuk Hastanesi'nde tedavi gören 3 aylık Nisa Mihriban'ın sağlık durumuyla ilgili açıklama yaptı.

Twitter hesabından paylaşım yapan Fahrettin Koca, hastaneye kaldırıldıktan sonra Nisa Mihriban'ın ilk kez tepki verdiğini aktardı.

Koca, "Durumu beyin ölümü açısından takip edilen Nisa bebekten sevindirici haber var. Hastaneye kaldırıldıktan sonra ilk kez, ağrılı uyaranlara bilinçli olmasa da tepki veriyor. Hekimlerimiz ellerinden geleni yapıyor. Siz de dualarınızı eksik etmeyin" ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

İstanbul Sağlık Müdürlüğü İl Ambulans Servisi Başhekimliği Pendik 11 No'lu Acil Yardım İstasyonu'nda Acil Tıp Teknisyeni (ATT) olarak görev yapan Büşra Durmaz, 29 Mart Salı günü Pendik ilçesinde boş araziye bırakılmış bir bebek ihbarına gitti.

Durmaz, bulduklarında aç olduğunu fark ettiği bebeği emzirdi ve 3 aylık bebeğe kendi kızının ikinci adını verdi.

Nisa Mihriban ismi verilen bebek, sağlık kontrollerinin ardından Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü'ne götürüldü. Bir süre sonra solunum güçlüğü çeken ve sağlık durumu kötüye giden bebek yoğun bakım ünitesinde tedaviye alınmıştı. 

Bebeğin annesi E.S. ise "Kasten öldürmeye teşebbüs" ve "Terk" suçlarından tutuklanmıştı. (HABER MERKEZİ)