Fahrettin Koca ile Ümit Özdağ arasında 'Süleyman Soylu' atışması

Fahrettin Koca ile yaptığı görüşmenin ardından "Tüm bakanlar Soylu gibi küfürbaz değilmiş" paylaşımında bulunan Ümit Özdağ'a, bakan Koca'dan tepki geldi. Özdağ bu kez Koca ile atıştı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ arasında Süleyman Soylu atışması yaşandı.

Ümit Özdağ, Twitter üzerinden Hatay’daki Reyhanlı Devlet Hastanesi’nde Türkiyeli acil doktoru olmadığı iddiasında bulunmuştu. Attığı tweet sonrası Fahrettin Koca'nın kendisini aradığını belirten Özdağ, "Sağlık Bakanı Sayın Fahrettin Koca beni arayarak acil serviste 4 doktorun görev yaptığını, ikisinin Türk ikisinin ise Suriye kökenli olduğunu ancak Türkiye’de tıp eğitimi aldıklarını ifade etti. Kendisine ilgisi için teşekkür ederim. Bütün bakanların SS gibi küfürbaz olmadığını öğrendik" paylaşımında bulundu.

Bunun üzerine Koca, Özdağ'ın attığı tweette 'nezaketsizlik' yaptığını söyledi. Koca, "Sn. Ümit Özdağ, Reyhanlı Devlet Hastanesi ile ilgili verdiğiniz yanlış bilgiyi düzeltmeniz için sizi aradım, hatanızı kendiniz düzeltin istedim. Ama düzeltme metninizde konuyla ilgisi olmayan bir bakan arkadaşıma sataştınız. Nezaketsizlik, düzeltme olarak kabul edilemez!" ifadelerini kullandı.

Özdağ, Koca'ya cevap vererek "Verdiğiniz bilgiyi kamuoyu ile paylaştım, teşekkür ettim. SS’nin konu ile alakası yok. Benimle var. Nezaket dersi vermeniz gereken ben değilim. Ayrıca ben hata yapmadım, vatandaşın derdini naklettim. Sizin aramanız gereken Reyhanlı’da sayıları iyice azalmış Türk vatandaşları" dedi.

(HABER MERKEZİ)