Fahrettin Altun muhalefetten bazı isimleri paylaşımlarıyla hedef gösterdi

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, emekli amirallerin bildirisine destek verdiklerini öne sürerek muhalefetten bazı isimler hakkında 'darbeci' imasında bulundu.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, emekli amirallerin yayınladığı bildiriye 'destek' verdiklerini iddia ederek, ağırlığı CHP'li isimlerden oluşan muhalefetten bazı isimleri "Türkiye, uzun yıllar boyunca darbe heveslisi bu zihniyetten çok çekti" sözleriyle hedef gösterdi. 

Altun, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Ortak oldukları en önemli nokta Hakk’ın ve halkın karşısında olmak. Aziz milletimizden hiçbir zaman icazet alamadıkları için en ufak darbe söylentisine bile heyecanla el sallıyorlar. Hala darbelerden medet umuyorlar. Bir kere de millî iradeden ve demokrasiden yana olun! Türkiye, uzun yıllar boyunca darbe heveslisi bu zihniyetten çok çekti. Her fırsatta milletimizin iradesini silahların gölgesinde hapsetmeye çalıştılar. Milletimize uşakları gözüyle baktılar. Halâ bir yerlerden darbe ümidi bekliyorlar. Beyhude heveslerin peşine düşmeyin. Artık eski Türkiye yok. Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 27 Nisan’da, 7 Şubat’ta, 17/25 Aralık’ta ve 15 Temmuz’da aziz milletimizle birlikte tüm vesayet odaklarını yıkarak inşa ettiği büyük ve güçlü Türkiye var. Milletin iradesi sizin tüm hain planlarınızdan daha güçlüdür.” (HABER MERKEZİ)