Fahrettin Altun 'montaj' tartışmasına katıldı: Temiz siyaseti savunacağız

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun, Erdoğan'ın "Ama montaj ama şu ama bu..." sözlerine tepki gösteren Kılıçdaroğlu'nu 'hakaret etmekle' suçladı: Biz sevgi kültürünü büyütmenin derdindeyiz.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın, katıldığı TRT yayınında kullandığı "Kılıçdaroğlu'nun Kandil'dekilerle video çekimleri var. Bunları yayınladılar. 'Haydi, haydi' türü. Ama montaj ama şu ama bu. PKK'lılar videolarla bunlara destek verdi." sözleri tartışma yarattı. 

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu da Twitter'dan görüntüleri paylaşıp Erdoğan'a "Montajcı sahtekar. Ben iftiraya uğramaktan yoruldum, bu bana iftira atmaktan yorulmadı. Sen kimin temiz olduğunu, kimin kirli olduğunu herkese göster ya Rabbi. Amin!" dedi.

'SEVGİ KÜLTÜRÜNÜ BÜYÜTMENİN DERDİNDEYİZ'

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ise bu sözleri nedeniyle Kemal Kılıçdaroğlu'na tepki gösterdi. Altun Twitter paylaşımında şu ifadeleri kullandı: "Bu aziz millet Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a yapılan her hakaretin, her hain saldırının hesabını sordu. Yine soracak Allah’ın izniyle. Bu aziz millet terör örgütlerine destek veren, onların temsilcileriyle kapalı kapılar ardında gizli kapaklı pazarlıklar yapan ve kendisini aptal yerine koyarak bir hafta içinde kılıktan kılığa giren sözümona siyasetçilere gereken dersi verecektir. Biz, dış güçlerin içimize serpmeye çalıştığı nefret tohumları yeşermesin diye çalışmaya, temiz siyaseti savunmaya devam edeceğiz. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi biz sevgi kültürünü büyütmenin derdindeyiz. Cumhurbaşkanımıza bu çirkin ifadeleri yakıştıranları bir kez daha milletimize şikayet ediyor, milletimizin bize çizeceği istikameti büyük bir heyecanla bekliyoruz." (HABER MERKEZİ)