Ezgi Mola ödül töreninde Amini'yi andı, vekillere çağrı yaptı

Altın Kelebek’te ‘En İyi Komedi Dizisi Kadın Oyuncu’ ödülünü alan Ezgi Mola, sahnede İran'da 'ahlak polisi'nin kaldırıldığını söyledi, “Bu güzel haberlerin ülkemizde de yaşanmasını istiyorum" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Altın Kelebek Ödülleri’nde, ‘En İyi Komedi Dizisi Kadın Oyuncu’ ödülünü alan Ezgi Mola, sahneden milletvekillerine kadın cinayetleri için çağrı yaptı.

"Bugün güzel bir haber geldi İran'dan. 'Ahlak polisi' kavramının kaldırıldığı, artık olmayacağı söylendi" diyen Ezgi Mola, salondan da büyük alkış alan konuşmasına şöyle devam etti: "Ben de onların yanında olduğumuzu, buradan söylemek istiyorum. Ve aynı zamanda ülkemizde Her gün yaşanan kadın cinayetlerinin de son bulabilmesi için yasalarımızda yapılacak olan güzellikleri sabırsızlıkla görmek, duymak ve biz de bunu kutlayalım istiyorum. Bu güzel haberlerin bizim ülkemizde de yaşanmasını istiyorum. TBMM’deki, ne düşündüğünü gerçekten önemsemiyorum, herhangi bir partideki tüm milletvekillerinin aynı dilden, aynı yerde kalben durup kadınlarımız için de çocuklarımız için de tüm canlılar için aslında eşit yaşam hakkının olduğumuzla ilgili bir yasa çıkarılmasını istiyorum."  (HABER MERKEZİ)