Eskişehir'de 8 ve 12. sınıflar hariç yüz yüze eğitime ara verildi

Eskişehir'de korona virüsü vaka sayısındaki artış nedeniyle eğitim kurumlarının 8 ve 12. sınıfları haricinde uzaktan eğitime geçilmesi kararı alındı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Eskişehir İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, yeni tip korona virüsü (Covid-19) ile mücadele tedbirleri kapsamında eğitim kurumlarının 8 ve 12. sınıfları haricinde uzaktan eğitime geçilmesi kararını aldı.

Valilikten yapılan açıklamada, Eskişehir'de vaka sayısı artışının önlenmesi amacıyla özel gereksinimli öğrenciler için hizmet veren özel eğitim okulları ve okul öncesi eğitim kurumları dışındaki tüm eğitim kurumlarının 8. ve 12. sınıfları hariç uzaktan eğitime geçilmesine karar verildiği belirtildi.

Açıklamada, park, bahçe, tematik park, mesire alanları gibi yoğunluk oluşturan alanlara girişler ile restoran, lokanta, pastane, kafe, kafeterya, çay bahçeleri gibi yeme-içme yerlerinde gün, nişan, doğum günü gibi sosyal mesafeyi azaltıcı etkinliklerin kısıtlanmasına, izin verilmeyen etkinliklerin denetim ekiplerince yoğun olarak denetlenmesi kararlaştırıldığı kaydedildi. (AA)