Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nden 'Küçük Adımlar Otizm Sınıfı' projesi

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Avustralya Ankara Büyükelçiliği'nin desteğiyle açtığı 'Küçük Adımlar Otizm Sınıfı' projesini öğrenci velilerine tanıttı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Avustralya Ankara Büyükelçiliği'nin proje çağrısı ile Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na bağlı Çocuk Hakları ve Proje Geliştirme Birimleri tarafından hazırlanan “Küçük Adımlar Otizm Sınıfı Projesi”, 2023 Doğrudan Yardım Programı (DAP - Direct Aid Program) kapsamında destek almaya hak kazandı.

Toplam bütçesi 10 bin Avustralya Doları olan projede Eskişehir’de otizm tanısı alan çocuklara proje kapsamında ve sonrasında ücretsiz grup eğitim hizmeti verilmesi hedefleniyor. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Eksi 25 Derneği, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi ortaklığında yapılacak çalışmalarda, otizm spektrum bozukluğu tanısı olan çocukların, sosyal etkileşim, iletişim becerileri ve rutinler konusunda yaşadıkları zorlukları büyük oranda aşmaları amaçlanıyor.

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE DE DESTEK OLUNACAK

8 ay sürmesi planlanan proje ile otizmli çocuklara ve ailelerine sağlanacak faydanın yanı sıra proje kapsamında üniversite öğrencilerine gölge öğretmenlik yapmaları karşılığında ücret ödenerek üniversite öğrencilerine de destek olunacak.

Projeyle ilgili Çocuk Hakları Biriminde öğrenci velilerine yönelik tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Hale Kargın, birim sorumluları ve proje paydaşlarından temsilcilerin de yer aldığı toplantıda velilere tanıtım yapılarak proje süreci ile ilgili bilgi verildi ve görüşleri alındı.