Eski bakan Albayrak'ın tanıttığı 'tüy dökücü krem' haberine erişim engeli

Eski bakan Albayrak'ın tanıttığı 'tüy dökücü krem' haberine erişim engeli getirildi. Gerekçe olarak, 'kişilik hakları ihlali' gösterildi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Hazine ve Maliye eski bakanı Berat Albayrak’ın tanıtımını yaptığı Türkiye Kömür İşletmeleri’nin (TKİ) tüy dökücü, kırışık önleyici kremlerinin, bakanlıklar ile kamu kurumlarına hediye olarak dağıtıldığıyla ilgili haberler, kişilik hakları ihlali gerekçesiyle, İstanbul Anadolu 7. Sulh Ceza Hakimliği‘nin 26 Şubat 2021 tarih ve 2021/1185 sayılı kararı ile erişime engellendi.

Engelleme kararı İfade Özgürlüğü Derneği'nin EngelliWeb hesabından duyuruldu.

NE OLMUŞTU? 

Türkiye Kömür İşletmeleri, tüy dökücü ve cilt kırışıklığı karşıtı krem ile şampuan gibi 11 farklı kozmetik ürünü imal etti. Kömürde bulunan hümik asitten yapılan ürünler için ‘Elegance’’ adlı kozmetik markası oluşturuldu. 48 bin 500 adet imal edilen krem ve yan ürün ilgi görmedi ve son kullanma tarihleri dolmak üzereyken, kamu kurumlarına hediye edildi. Sayıştay ürünler için 2 milyon 186 bin TL harcanarak tanıtım yapıldığını, 4.7 milyon lira da üretim için harcandığını belirledi. (HABER MERKEZİ)