Ermenistan: Azerbaycan’a ait Su-25 uçağını imha ettik

Ermenistan Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada Ermeni güçlerin Azerbaycan’a ait bir Su-25 saldırı uçağını imha ettikleri iddia edildi. Azerbaycan Savunma Bakanlığı ise iddiayı yalanladı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Ermenistan Savunma Bakanlığı Sözcüsü Şuşan Stepanyan, Dağlık Karabağ'daki Ermeni güçlerinin hava savunmasının Azerbaycan ordusuna ait bir Su-25 saldırı uçağını imha ettiklerini öne sürdü.

Facebook sayfasından açıklama yapan Stepanyan, “Azerbaycan Hava Kuvvetleri temas hattının tamamında Türk F-16'larıyla gizlenen Su-25 saldırı uçakları kullanıyor. Artsakh (Karabağ) Savunma Ordusu'nun hava savunma birimleri kuzeydoğu yönünde düşmanın Su-25'ini düşürdü” ifadelerini paylaştı.

'KÜSTAHÇA ATILAN BİR YALAN' 

Azerbaycan Savunma Bakanlığı ise Ermeni tarafının iddiasını sert bir dille yalanladı.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı Sözcüsü Vagif Dargahlı tarafından yapılan açıklamada, “Ermenistan Savunma Bakanlığı'nın Azerbaycan’a ait bir Su-25 saldırı uçağının daha düşürüldüğü şeklindeki açıklaması, çaresizlikten dolayı küstahça atılan bir yalanıdır. Azerbaycan'ın savaş uçakları kullanılmıyor ve biz, insani ateşkesin hükümlerine tamamen bağlıyız” ifadelerini kullandı. (Kaynak: Sputnik)

Dağlık Karabağ krizi 27 Eylül’de