Erman Toroğlu ırkçı ifadelerle Sumudica’yı eleştirdi

Eski hakem ve spor yorumcusu Erman Toroğlu, Sivasspor’a 2-1 yenilen Gaziantep FK’nın Rumen Teknik Direktörü Marius Sumudica’ya yönelik ırkçı ifadeler kullandı. Sumudica’nın maç sonrası Kulüp Başkanı Mehmet Büyükekşi’yle girdiği sözleşme tartışmasını hatırlatan Toroğlu “Böyle çingenelik olur mu ya, affedersin, çingenelik bu" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR- Başakşehir - Paris Saint-Germain maçında hakemin sözleri üzerine başlayan tartışma daha soğumadan, spor programların gediklisi eski hakem Erman Toroğlu ‘Futbolda ırkçılığın’ en nadide örneklerinden birini verdi.

Aspor kanalında 2-1 biten Sivasspor-Gaziantep FK maçını yorumlayan Toroğlu, skandal ifadeler kullandı. Gaziantep FK'nın Rumen teknik direktörü Marius Sumudica’nın maç sonrası sözleşmesi ve kazandığı parayla ilgili açıklamalarını hatırlatan Toroğlu, "O teknik adam var ya tam tiyatro. Böyle bir tiyatro görmedim ben. Burayı ne zannediyor? Böyle çingenelik olur mu ya, Affedersin, çingenelik bu" diye konuştu. "Ne diyeyim abi, ne taraftan tutsam o tarafa kötü gidiyor" diyen Toroğlu, sunucunun “Çingenelik demeyelim hocam” uyarısı üzerine durumu şu sözlerle toparlamaya çalıştı: "Ne bileyim abi, ne diyeyim, dilenci mi diyeyim ya, dilenci diyeyim. Romanlardan özür dilerim de, çok severim onları ayrıca da... Ben benzetmeyi başka yerden yaptım."

MAAŞ TARTIŞMASI

Maçın ardından Sumudica "Benim paranın peşinde koştuğum söyleniyor. Paranın peşinde olsaydım çok başka yerde olurdum. Size maaş indirimi teklifi gelse kabul eder miydiniz? Eşimi arayacağım ve bana para göndermesini söyleyeceğim" demişti.

Gaziantep Başkanı Mehmet Büyükekşi ise "Sumudica'ya 1,2 milyon Euro ödüyoruz ama primlerle 1 milyon 900 bin Euro istiyor. Fatih Terim de dahil bunu Türkiye'de hangi hoca alıyor?" diyerek tepki göstermişti. (HABER MERKEZİ)