Erhan Usta: Artık iş çirkinleşti, Ümit Özdağ'ın ihracı gerekir

İYİ Parti Milletvekili Erhan Usta, ihraç talebiyle disipline sevk edilen İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ için, "Disiplin Kurulu’nun nasıl karar vereceğini bilme imkanımız yok, ancak bu söylenenlerden sonra bir ihraç gereklidir. Bunlar çünkü açık iftiralardır. Hiçbir şekilde mesnedi olmayan, ispatlanamayacak iddialardır" dedi.

İYİ Parti Milletvekili Erhan Usta
Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Ümit Özdağ'ın İYİ Parti İstanbul Başkanı Buğra Kavuncu'yu 'FETÖ'cü' olarak suçladığı açıklamaları hakkında konuşan İYİ Parti Milletvekili Erhan Usta partiden ihracının gerektiğini söyledi.

Usta, şöyle konuştu:

SON DERECE ÇİRKİN: Ümit Bey’in yaptığı, son derece çirkindir. Kongredeki üzeri çizilme meselesinden işe başladı, İstanbul İl Başkanı’na getirdi. Oradan anayasa değişikliğine getirdi. Madem bunların hepsini biliyorsunuz, niye şimdi konuşuyorsunuz. Niye zamanında söylemediniz? Niye kamuoyuyla paylaşmadınız? Şimdi niye bu ihtiyacı hissediyorsunuz?

ÖZDAĞ'IN İHRAÇ EDİLMESİ GEREKLİDİR: Eğer kongrede üzeri çizilmemiş olsaydı, iddia ettiği için söylüyorum, zaten kendisi aday olmadı. Diyelim ki o esnada iyi bir görev verilmiş olsaydı, bunların hiçbirisini konuşmayacaktı demek ki bugüne kadar sustuğu gibi. Bunlar başlı başına yanlış hususlardır. Artık iş çirkinleşmiştir. Ben de bu çirkinliğin, parçası olmak istemiyorum. Disiplin Kurulu’nun nasıl karar vereceğini bilme imkânımız yok, ancak bu söylenenlerden sonra bir ihraç gereklidir. Bunlar çünkü açık iftiralardır. Hiçbir şekilde mesnedi olmayan, ispatlanamayacak iddialardır. (ANKA)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR