Erdoğan'dan ilk açıklama: Bugün kazanan sadece Türkiye'dir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da seçmenine seslendi. Erdoğan ilk açıklamasında CHP lideri Kılıçdaroğlu'nu hedef aldı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR- 28 Mayıs seçimlerinde sandıkların tamamına yakını açılmışken Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kısıklı’daki konutunun önünde bekleyenlere seslendi. Erdoğan, "Duyanlara Duymayanlara" şarkısını söyleyerek konuşmasına başladı.

Şarkının ardından açıklamalarda bulunan Erdoğan, "Sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunu tamamlamış bulunuyoruz. İki bayram arasında bize bir demokrasi bayramı yaşatan milletime şükranlarımı sunuyorum. Sandık başına gidecek kendisi ve evlatlarının geleceği için iradesini ortaya koyan tüm vatandaşlarıma teşekkür ediyorum" dedi.

Erdoğan konuşması sırasında sık sık CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu yuhalattı.

Erdoğan devamında, "Yaptığı tercihle önümüzdeki 5 yıl boyunca ülkeyi yönetme sorumluluğunu bir kez daha bize tevdi eden milletimizin her bir ferdine teşekkür ediyorum. İnşallah sizlerin güvenine layık olacağız. 21 yıl layık olduğumuz gibi layık olacağız. Ne dedim; 'Pazara kadar değil, mezara kadar beraber olacağız.' Hep 'Bu sevda burada bitmez.' dedik. Öyle mi? Şimdi bak 'bay bay Kemal' diyorlar. Biz hep 'Bu kutlu yürüyüş yarım kalmaz.' demiştik. Biz hep 'Hizmet eden hezimete uğramaz.' demiştik. Biz hep 'Türkiye bize, biz de Türkiye'ye emanetiz.' demiştik. İsterseniz buna bir üçüncü 'bay' daha ilave edebiliriz; bay bay Bay Kemal. 14 Mayıs seçiminin de 28 Mayıs seçiminin de galibi, 85 milyon vatandaşımızın tamamıdır. (Kılıçdaroğlu) Hesap uzmanı ya bu işleri çok iyi bilir. Böylece kaybettiği vekiller sebebiyle herhalde CHP, bunun bay bay Bay Kemal'e hesabını soracaktır. Biz 'öyle bir kazanacağız ki kimse kaybetmeyecek' demiştik. Öyleyse bugün kazanan sadece Türkiye'dir" diye konuştu. (HABER MERKEZİ)