Erdoğan'dan DEM Parti'ye: Muhatap alınmak istiyorsa kendini ispatlasın

Erdoğan, DEM Parti'yi hedef aldığı konuşmasında "Kendilerini meşru muhatap yapma gayretleri beyhudedir. Parti yönetimi önce ülkeye ve kendi tabanına siyasi irade sahibi olduğunu ispatlamalı" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin Tokat mitinginde CHP ve DEM Parti'yi 'iş birliği' iddiaları üzerinden hedef aldı.  

AA'nın haberine göre Erdoğan, Hüseyin Akbaş Spor Salonu önünde düzenlenen mitingdeki konuşmasında, 'muhalefetin hem iktidara alternatif olması bakımından hem de iktidarı denetlemesi bakımından önemli olduğunu' söyledi, "Türkiye maalesef ne iktidar hazırlığı olan ne de denetleme görevini yapabilen bir muhalefete sahip değil" dedi.

Erdoğan, daha önce de tekrar ettiği iddialarla CHP ve DEM Parti'yi hedef almayı sürdürdü: 

"İnşallah 31 Mart'ta da Tokat'ta, İstanbul'da ve Ankara'da yalnız bırakmayacağınıza inanıyorum. Tabii milleti kendine yük gören bir muhalefet zihniyetine bunları anlatmak mümkün olmuyor. Çünkü onlar oturdukları yerden ettikleri beyhude laflarla siyasetçilik oynamayı seviyor. Bırakınız ülkeyi, kendi partileri içinde birliği, beraberliği sağlayamıyorlar. Menfaat hesabını her şeyin üstünde tutarak ülkeye de zarar veriyorlar. Sırf 3-5 belediye fazla almak uğruna DEM'le girdikleri ittifaka kimlerin koçluk ettiğini görüyorsunuz, değil mi? Talimat nereden geliyor, Kandil'den. Uygulama Ankara'da, İstanbul'da, Mersin'de ortaya çıkıyor. Zaten DEM dediğiniz yapı geçmişten beri partiymiş gibi davranan bir örgüt aparatı. Sahne önünde olanların bu partide yetkisi ve sözünün ağırlığı yok. Bu parti Ankara'daki genel merkezinden değil, İstanbul'daki sapkın ideolojik yapılar ile Kandil'deki terör baronları tarafından yönetilmektedir. Bu gerçek ortadayken kendilerini meşru muhatap yapma gayretleri beyhudedir. Parti yönetiminin önce hem ülkeye hem millete hatta hem de kendi tabanına siyasi irade sahibi olduğunu ispatlaması gerekiyor."

'CEBE GİRMEDEN NASIL ERİDİĞİNİ İYİ BİLİYORSUNUZ'

Emeklilere yine banka promosyonunu anlatan Erdoğan, zam kapısını bir kez daha kapattı, "Fiyat istikrarı sağlanmadan yapılan maaş zamlarının cebe girmeden nasıl eridiğini en iyi sizler biliyorsunuz" dedi. Erdoğan Çorum mitinginde yaptığı konuşmada ise "ne yaptığımızı iyi biliyoruz" diyerek enflasyonu düşürecekleri vaadini verdi.

(HABER MERKEZİ)