Erdoğan Suudi Arabistan'da, SADAT Başkanı da DEİK heyetinde

Cumhurbaşkanı Erdoğan körfez turunun ilk durağı Suudi Arabistan'da Veliaht Prens Selman'la görüştü. Gezi kapsamında DEİK'in ülkeye götürdüğü 'iş insanları' arasında SADAT Başkanı Tanrıverdi de var.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, körfez turu kapsamında resmi ziyaret için gittiği Suudi Arabistan'ın Cidde şehrinde Veliaht Prens Muhammed Bin Selman tarafından resmi törenle karşılandı.

Erdoğan ve Selman'ın tören alanındaki yerlerini almasının ardından iki ülke milli marşları çalındı. Selman ile tören kıtasını denetleyen Erdoğan, askerleri selamladı.

İki ülke heyetlerinin takdiminin ardından Erdoğan ve Selman heyetler arası görüşmeye geçti.

Törene Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Ticaret Bakanı Ömer Bolat, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Ömer Çelik, Zafer Sırakaya, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, MİT Başkanı İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Büyükelçi Akif Çağatay Kılıç da katıldı.

SADAT BAŞKANI DEİK'İN İŞ FORUMUNA KATILDI

Erdoğan'ın ziyareti kapsamında Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) de Türkiye - Suudi Arabistan iş forumu toplantısı düzenledi.

Toplantıya SADAT'ın Yönetim Kurulu Başkanı CEO'su Melih Tanrıverdi de katıldı. Tarıverdi, Twitter'dan yaptığı paylaşımda "Türkiye - Suudi Arabistan iş forumu toplantıları halen devam ediyor" ifadelerini kullandı. 

DEİK Başkanı Nail Olpak, önceki gün yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Suudi Arabistan, Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri'nden (BAE) oluşan Körfez turuna 200'den fazla iş insanından oluşan dev bir ticaret kervanıyla dahil olacaklarını söylemişti.

TOGG HEDİYE ETTİ

Görüşmelerin ardından Erdoğan, Veliaht Prens Selman'a Pamukkale beyazı renkteki TOGG'u hediye etti. Erdoğan ve Veliaht Prens Selman, Al Salam Sarayı'nın avlusunda bir süre TOGG'u inceledi.

Erdoğan, oteline Veliaht Prens Selman'ın kullandığı TOGG ile geldi.

Erdoğan'ın ziyaretinde Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman Togg'u kullandı. Erdoğan da Selman'a eşlik etti. 

(HABER MERKEZİ)